Hlavní obsah

Hromadná nehoda uzavřela dálnici D1 u Benešova, osm zraněných

Na dálnici se ve směru na Brno srazilo 17 aut. (Video: Seznam Zprávy)

 

Reklama

30. 3. 2018 12:00

Záchranáři ošetřili osm zraněných. Místo bylo ucpané zhruba tři hodiny.

Článek

Dálnici D1 dnes ráno na 35. kilometru ve směru do Brna uzavřela hromadná dopravní nehoda. Bouralo asi 17 automobilů, řekla ČTK mluvčí středočeské policie Michaela Richterová. Počet lehce zraněných, které záchranná služba ošetřila, se zvýšil na osm. Nehoda se stala po 09:00 v místě dopravního omezení. Policie odkláněla auta na exit 21, na místě se tvořila několik kilometrů dlouhá kolona. Obnovit provoz se podařilo kolem poledne.

„Mezi účastníky nehody byla i těhotná žena, která sice zraněna nebyla, ale byla odvezena na pozorování na gynekologii,” řekla mluvčí středočeské záchranné služby Petra Effenbergerová.

Podívejte se, jaké počasí nás čeká během Velikonoc:

Videoblog meteorologa Petra Dvořáka. (Video: Petr Dvořák)

Policisté varovali, že vzhledem ke zvýšenému provozu o velikonočních svátcích očekávají více dopravních nehod a dopravních komplikací. Kvůli instalaci dopravního značení před opravami je provoz ode dneška sveden v každém směru do jednoho jízdního pruhu na třech úsecích dálnice D1 ve středních Čechách a na Vysočině a na prvních osmi kilometrech dálnice D11 za Prahou. Omezení má trvat většinou až do pondělí. Podle zkušeností z minulých let policie o Velikonocích na silnicích očekává až o třetinu vyšší provoz.

Provoz na D1 je o velikonočním víkendu zpomalen celkem na 40 kilometrech. Stavbaři pracují na pěti úsecích, na dvou opravy zahájili už dřív.

Video: Dopravní omezení během Velikonoc postihnou dálnice i pražské metro:

(Video: Seznam Zprávy)

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované