Hlavní obsah

Na Libeňském mostě se protestovalo proti jeho zbourání

Lidé protestovali na Libeňském mostě.

Reklama

25. 4. 2018 21:01

Lidé zablokovali Libeňský most. Protestovali zde proti jeho zbourání. Nelíbilo se jim ani to, že nový most má být stavěn bez vypsání architektonické soutěže.

Článek

Zhruba dvě stovky lidí ve středu zablokovaly na několik minut pražský Libeňský most. Účastníci tam protestovali proti záměru vedení města most zbourat a na jeho místě postavit nový. Rovněž se jim nelíbí to, že nový most má být postaven bez architektonické soutěže a má být širší. Lidé protestovali i z hladiny Vltavy, po které pluly kajaky. Zbourání mostu odsouhlasili radní v úterý a zdůvodnili ho časovou a finanční úsporou. Proti se postavili někteří politici a obyvatelé. Ve čtvrtek osud mostu projednají zastupitelé.

„Je to obrovsky neodborné řešení. To, co prosazuje vedení města, je z roku 2006, takže rozšíření s tím, že se zbourá most po pilíře a na nich se postaví nový most. Bohužel politici nevidí, že to je památka a že to má do budoucna i turistický potenciál, protože turisté sem začínají jezdit za kubistickou architekturou,“ řekl zakladatel sdružení Libeňský most nebourat, nerozšiřovat Adam Scheinherr.

Lidé si sebou přinesli transparenty s narážkami na primátorku Adrianu Krnáčovou (ANO) a jejího náměstka Petra Dolínka (ČSSD), kteří bourání mostu prosazují. Na transparentech vyzývali Krnáčovou, aby nechala Prahu na pokoji, a Dolínka pak překřtili na „Demolínek Man“. Někteří pak oba přirovnali ke komunistickému funkcionáři Antonínu Kapkovi, kdy měli na transparentu nápis „Kapek Těšnov, Dolínek s Krnáčovou Libeňský most“. Naráželi tím na demolici cenné budovy nádraží na Těšnově v 80. letech minulého století.

U mostu pluly na Vltavě kajaky. Pořadatelé tím chtěli poukázat na to, že není naplánováno provizorní přemostění a že při bourání to tak bude jediné spojení Libně a Holešovic.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované