Hlavní obsah

Na náměstích se za svobodu dlouho bojovat nedá, říká předrevoluční kotelník, který je dnes miliardářem

Reklama

8. 4. 2018 12:00

Vždycky se nejdřív sešněrovává nějaká malá skupina, pak do toho zahučí všichni, míní o tlaku na veřejnoprávní média byznysmen Jan Dobrovský.

Článek

Jaká je největší vina Václava Klause? Podívejte se v pořadu Kam to bude? s byznysmenem Dobrovským. (Video: Seznam Zprávy)

Když si se sebou a životem nevím rady a přijde někdo, kdo nabízí jednoduchá řešení a vypadá, že by se o to mohl postarat, tak mu to svěřím. A pak se mohu na něm stát závislým, popisuje v pořadu Kam to bude? průběh příklonu k populismu byznysmen a filantrop Jan Dobrovský.

„Když se mi pak ta závislost nelíbí, tak s tím něco dělám, ale také se nemusí stát, že se mi nelíbí a zůstanu závislý,“ zamýšlí se muž, který před revolucí mohl kvůli „disidentskému“ původu dělat jen kotelníka a po převratu nejdřív řídil zpravodajství České televize a následně se vrhnul na byznys, který mu vynesl postavení miliardáře.

Proč mu leží na srdci nezávislost médií? Jak se proměnil byznys od divokých 90. let? Platí ještě, že drzé čelo lepší poplužního dvora? Chceme skutečně být svobodní a nezávislí? Podívejte se nahoře v novém díle pořadu Kam to bude?.

Premiéru pořadu Kam to bude? sledujte každý druhý čtvrtek od 20:30 na celoplošné Televizi Seznam.

Jak naladit Televizi Seznam u vás doma? Praktický návod ZDE.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované