Hlavní obsah

Prostituce v Praze. S kamerou a městskou policií na kontrole nočních ulic

27. 4. 2019

Černota, 4. díl: S městskými strážníky na obhlídce míst, kde pracují prostitutky. (Video: Seznam.cz)

Nový díl dokumentárního cyklu Černota z pražského podsvětí, ve kterém jeho tvůrci mapují pražskou scénu prodejné lásky.

Článek

V předchozí epizodě se autoři projektu Černota – Martin Klesnil a Patrik Fiala – dostali do konfliktu s hlídkou městské policie. Situaci nakonec řešilo plných pět policistů a všichni v podstatě chránili prostitutky a jejich pasáky.

Klesnil s Fialou si s natočeným materiálem došli pro oficiální vyjádření, aby zjistili, zda se jedná o standardní postup při takovém zákroku. Najdete ho v úvodním videu.

A protože se při natáčení zdálo, že ani strážníci, ani policie s pouliční prostitucí nic nedělají, sjednali si s nimi reportéři výjezd po nočním centru Prahy, aby na konkrétních případech ukázali, jak jejich práce probíhá a proč je těžké ji úplně eliminovat. Podrobnosti v úvodním videu.

Černotu můžete sledovat také na Streamu a Facebooku.

Doporučujeme

Další zprávy

 • Počet obětí po výbuchu v dole na Ukrajině se zvýšil na 13

  Nejméně 13 mrtvých si podle nové bilance vyžádala čtvrteční exploze metanu v uhelném dole na východě Ukrajiny. V sobotu o tom podle agentury DPA informovaly úřady samozvané Luhanské lidové republiky, kterou na Donbasu vyhlásili proruští separatisté. Počet obětí zřejmě ještě vzroste, neboť osud dalších čtyř horníků je stále neznámý.

  Do záchranné operace byli povoláni i báňští záchranáři z Ruska. Do pátečního rána se podařilo z šachty vynést pět těl, dnes pak úřady sdělily, že do pátečního večera byli nalezeni tři mrtví a dnes brzy ráno dalších pět.

  Šachta se nachází v Luhanské oblasti nedaleko frontové linie mezi ukrajinskou armádou a proruskými separatisty a od roku 2014 až do loňska byla uzavřena. Nyní uhlím zásobuje hutní závody v nedalekém Alčevsku a ve městech Makijivka a Jenakijeve v sousední Doněcké oblasti, které jsou rovněž pod kontrolou povstalců.

 • Zeman se na konferenci v Pekingu krátce sešel s Putinem

  Prezident Miloš Zeman se na konferenci v Pekingu věnované projektu nové Hedvábné stezky krátce sešel s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Prezidenti se dnes účastní summitu, který probírá spolupráci zemí v rámci čínského projektu Hedvábné stezky.

  Konference se v Pekingu koná od pátku, dnes končí. Kromě Putina na ni přijel například rakouský kancléř Sebastian Kurz nebo italský premiér Giuseppe Conte, celkem jsou v hlavním městě Číny zhruba čtyři desítky prezidentů či premiérů.

 • Razie na východě Srí Lanky si vyžádala 15 mrtvých

  Těla 15 lidí, z toho šesti dětí, byla dnes nalezena v domě na východním pobřeží Srí Lanky, o který přes noc bojovali vojáci s ozbrojenci napojenými na velikonoční útoky. Informovala o tom agentura AP s odvoláním na policii. Razii v domě u města Sammanthurai na východním pobřeží vojáci zahájili v pátek, obležení začali střílet a odpálili tři nálože. Ozbrojenci byli podle policejního mluvčího patrně členy islamistické skupiny Tauhíd džamáate (NTJ), jíž místní úřady připisují nedělní útoky, při nichž zemřelo nejméně 253 lidí.

  Město Sammanthurai leží zhruba 55 kilometrů jižně od města Batticaloa, kde se v neděli jeden z devíti sebevražedných útočníků odpálil v evangelickém kostele.

  Místní vojenský velitel Aruna Jajasekara uvedl, že vojáci a policisté za denního světla podniknou ve Východní provincii další razie. Při dosavadních raziích nalezly bezpečnostní složky výbušniny, rozbušky, sebevražedné vesty a vlajky teroristické organizace Islámský stát.