Hlavní obsah

Návrh nového územního plánu Brna v červnu zamíří do veřejného projednání

Foto: Getty Images

Ilustrační snímek.

Reklama

4. 5. 2021 10:45

Brňané budou mít od května možnost seznámit se s upraveným návrhem nového územního plánu. V červnu návrh zamíří k opakovanému veřejnému projednání.

Článek

Termíny budou s předstihem vyvěšeny na úředních deskách magistrátu města a městských částí a na Portálu územního plánování města Brna.

První veřejná projednání návrhu nového územního plánu se konala loni v červnu na brněnském výstavišti. Na základě uplatněných připomínek a námitek, stanovisek dotčených orgánů a připomínek městských částí byl návrh upraven a v červnu bude opět projednán. „Celkem dorazilo přes 8200 podání, což je dohromady přes 36 tisíc jednotlivých námitek a připomínek. Těmito požadavky jsme se téměř rok intenzivně zabývali, a to ve spolupráci s určeným zastupitelem a týmem KAM,“ uvedla vedoucí odboru územního plánování a rozvoje Pavla Pannová.

V Brně do přípravy územního plánu vstupuje řada aktérů s často protichůdnými zájmy. „Jednotlivé námitky a připomínky jsme konzultovali s odborníky, mimo jiné s Ústavem výzkumu globální změny klimatu, zástupci vysokých škol, občanských spolků a neziskových organizací, které požadovaly větší důraz na zeleň a ekologická řešení. Jsem přesvědčen, že po dlouhých jednáních jsme našli dohodu a město bude mít moderní a koncepční rozvojový dokument,“ řekl radní Filip Chvátal (KDU-ČSL).

Na rozdíl od loňského veřejného projednání se to letošní zaměří na upravené části návrhu, který tak bude projednáván v rozsahu měněných částí. Projeví se v něm také změny vycházející z rozhodnutí krajských zastupitelů. Po opakovaném veřejném projednání bude opět následovat vypořádání námitek a připomínek. Upravený návrh pak dostane ke schválení zastupitelstvo města Brna. Nový územní plán bude vydán do konce roku 2022, kdy končí platnost současného územního plánu starého 26 let.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované