Hlavní obsah

Návrh nového územního plánu Brna v červnu zamíří do veřejného projednání

Foto: Getty Images

Ilustrační snímek.

Reklama

4. 5. 2021 10:45

Brňané budou mít od května možnost seznámit se s upraveným návrhem nového územního plánu. V červnu návrh zamíří k opakovanému veřejnému projednání.

Článek

Termíny budou s předstihem vyvěšeny na úředních deskách magistrátu města a městských částí a na Portálu územního plánování města Brna.

První veřejná projednání návrhu nového územního plánu se konala loni v červnu na brněnském výstavišti. Na základě uplatněných připomínek a námitek, stanovisek dotčených orgánů a připomínek městských částí byl návrh upraven a v červnu bude opět projednán. „Celkem dorazilo přes 8200 podání, což je dohromady přes 36 tisíc jednotlivých námitek a připomínek. Těmito požadavky jsme se téměř rok intenzivně zabývali, a to ve spolupráci s určeným zastupitelem a týmem KAM,“ uvedla vedoucí odboru územního plánování a rozvoje Pavla Pannová.

V Brně do přípravy územního plánu vstupuje řada aktérů s často protichůdnými zájmy. „Jednotlivé námitky a připomínky jsme konzultovali s odborníky, mimo jiné s Ústavem výzkumu globální změny klimatu, zástupci vysokých škol, občanských spolků a neziskových organizací, které požadovaly větší důraz na zeleň a ekologická řešení. Jsem přesvědčen, že po dlouhých jednáních jsme našli dohodu a město bude mít moderní a koncepční rozvojový dokument,“ řekl radní Filip Chvátal (KDU-ČSL).

Na rozdíl od loňského veřejného projednání se to letošní zaměří na upravené části návrhu, který tak bude projednáván v rozsahu měněných částí. Projeví se v něm také změny vycházející z rozhodnutí krajských zastupitelů. Po opakovaném veřejném projednání bude opět následovat vypořádání námitek a připomínek. Upravený návrh pak dostane ke schválení zastupitelstvo města Brna. Nový územní plán bude vydán do konce roku 2022, kdy končí platnost současného územního plánu starého 26 let.

Reklama

Související témata:

Doporučované