Hlavní obsah

Návštěvníci Staroměstské radnice mají zájem o slevy na vstupné

Foto: Shutterstock, Shutterstock.com

Staroměstská radnice

Reklama

4. 8. 2020 17:14

Staroměstskou radnici letos v červenci navštívilo 13.685 lidí, což bylo téměř o 80 procent méně než v předchozím roce.

Článek

„Důvodem je úbytek zahraničních turistů v metropoli způsobený koronavirovou pandemií. Zájem je o slevové akce na vstupné,“ uvedla mluvčí Prague City Tourism Klára Malá.

„Před koronakrizí navštívilo Staroměstskou radnici i 2500 lidí denně, nyní je to kolem 500 osob,“ uvedla Malá. Dodala, že podstatná část z nich v prvním prázdninovém měsíci využila vstupu zdarma v kampani V Praze jako doma. Volného vstupu na prohlídku radnice podle mluvčí využilo v červenci 3332 turistů. Zájem byl také o slevu 50 procent na vstupné po předložení Lítačky. Poloviční vstupné díky akci pražského magistrátu v červenci zaplatilo 1248 osob.

Na návštěvnosti se odrazilo i nucené uzavření památky kvůli bezpečnostním nařízením vlády. Od ledna do konce července zaplatilo za prohlídku gotické věže, historických sálů a podzemí radnice na Staroměstském náměstí 104 458 zájemců. Za stejné období v loňském roce jich byl více než trojnásobek.

Staroměstská radnice je pro zájemce o prohlídku otevřena celoročně. Vstupné pro dospělou osobu činí bez slevy 250 korun, za mobilní vstupenku zájemce zaplatí 210 korun. Expozice jsou umístěné v Brožíkově a Jiříkově historickém sále, v gotické kapli a v románsko-gotickém podzemí radnice.

V rámci kampaně V Praze jako doma Praha každému návštěvníkovi, který do města přijede a ubytuje se v hotelu déle než na jednu noc, poskytuje benefitní body. Ty turisté mohou vyčerpat například v kulturních zařízeních. Systém funguje od 1. července a jeho konec je zatím naplánován na letošní 30. září.

Slevu 50 procent na vstupném na Staroměstskou radnici mohou držitelé Lítačky čerpat od 1. července do 31. srpna. Cílem iniciativy magistrátu a Prague City Tourism je symbolicky poděkovat obyvatelům Prahy za pomoc a obětavost v souvislosti s koronavirovou krizí.

Radnice byla zřízena roku 1338 jako sídlo samosprávy Starého Města. Nejstarší gotickou část komplexu tvoří věž s arkýřovou kaplí a unikátní orloj, na kterém se objevuje 12 apoštolů.

Prague City Tourism je organizace hlavního města, jejímž posláním je péče o rozvoj domácího i zahraničního cestovního ruchu v české metropoli. Je provozovatelem Staroměstské radnice.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované