Hlavní obsah

Nechci umřít na Marsu jako Musk, říká Dana Drábová

Foto: Profimedia.cz, Seznam Zprávy

Strach bychom měli mít z našeho poživačného životního stylu, varuje Dana Drábová. Věří ale, že až to bude nezbytné, dokáže si lidstvo poradit.

Reklama

5. 6. 2021 17:30
Článek

Hostem 126. dílu je Dana Drábová, předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost, žena, která věří v rozum a racionalitu, celý život žije v malém městečku u Prahy a na rozdíl od Elona Muska chce dožít na Zemi.

Žena, která je nejdéle sloužící šéfkou státního úřadu v Česku, možná i v Evropě. Je jím Státní úřad pro jadernou bezpečnost a v listopadu to bude 22 let, co stojí v jeho čele. Pro srovnání, za stejnou dobu se vystřídalo 19 ministrů zdravotnictví či 10 premiérů. Jak to Dana Drábová zvládla? V čem je její trik?

Samozřejmě jsem se jí na to zeptal.

A na spoustu dalších věcí. Například čeho se naposled bála. A budete možná překvapeni. Mluvili jsme taky o tom, jak nebezpeční jsou lidé jako živočišný druh nebo co s tím má společného levá mozková hemisféra.

Co Danu Drábovou nejvíc potěšilo a naopak nejvíc rozesmutnilo během posledních patnácti měsíců? Neláká ji politika? A jak se stalo, že si jako svůj životní obor vybrala jadernou energetiku?

Celý rozhovor si pusťte v přehrávači nahoře. Přeji příjemný poslech.

Jedno procento

Co byste dělali, kdyby vám v telefonu zbývalo jen poslední procento baterie? Jaká je vaše nebezpečná myšlenka? Bude za deset let svět lepší, nebo horší než dnes? Jedno procento je podcast Miloše Čermáka s lidmi, kteří ho zajímají a baví.

Vychází na Seznam Zprávách, na Spotify, v Apple Podcasts a dalších aplikacích.

Archiv Jednoho procenta najdete tady, další podcasty Seznam Zpráv tady. Co máme zlepšit? Jaký díl vás bavil nejvíc? Své postřehy, podněty a tipy nám můžete posílat na audio@sz.cz.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované