Hlavní obsah

Nestačí být celý den připojen, aby byl člověk milován, kázal papež 700 000 lidem

Světové dny mládeže skončily mší papeže Františka. Zúčastnilo se jí přes 700 tisíc lidí. (Video: Karolína Štuková, Reuters)

27. 1. 2019 20:31

Mší pod širým nebem, jíž se zúčastnilo na 700 000 lidí, dnes papež František v hlavním městě Panamy formálně zakončil Světové dny mládeže.

Článek

Večer místního času má ještě hlava katolické církve navštívit středisko pro lidi se syndromem AIDS, což bude poslední část programu papežovy pětidenní cesty do této středoamerické země.

Nedělní mše pod širým nebem, která se konala časně ráno kvůli horkému počasí, se podle odhadů organizátorů účastnilo asi 700 000 lidí. Kromě mladých z celého světa mezi nimi byli i prezidenti Kolumbie, Kostariky, Salvadoru, Guatemaly, Hondurasu, Panamy a Portugalska. Mše se uskutečnila na okraji metropole v parku, pojmenovaném po papeži Janu Pavlu II., který tradici Světových dnů mládeže v roce 1984 založil.

Svatý stolec jde s dobou. Papež představil aplikaci na sdílení modliteb

Na stejném místě promluvil papež František k mladým také v sobotu večer. Velký ohlas měla jeho slova o Panně Marii. Mimo jiné řekl, že sice nevyšla ze sociálních sítí, přesto se z ní stala „jedna z nejvlivnějších žen v historii“. Papež v sobotu také vyzval mladé, aby se snažili „o něco většího“, než je život na sociálních sítích. „Nestačí být celý den připojen, aby se člověk cítil uznávaný nebo milovaný,“ řekl papež František, který také používá sociální síť Twitter.

Reklama

Doporučené