Hlavní obsah

Obchodníci se smrtí objevili Prahu. Jeden z nich dojednával zbraně proti Boko Haram

17. 1. 2017 11:30

Seznam jde po stopách miliardového zbrojního obchodu, který v Praze sjednával nigerský byznysmen Hima Aboubakar.

Článek

České hlavní město se v posledních letech stává nejen vyhledávanou destinací zahraničních turistů, ale také centrem, kde byznysmeni z celého světa uskutečňují své obchody. Ty, které se týkají zbraní, nevyjímaje.

Že je Praha místem, kde se domlouvají zbrojní transakce za desítky milionů dolarů, ukázal nejen velký případ Libanonce Alího Fajáda z předloňského roku.

Reportér Seznamu Karel Hrubeš objevil v Praze stopy dalšího obchodníka se zbraněmi.

V nově postavených rezidencích v Libni si totiž za celkovou částku 50 milionů koupil tři byty nigerský byznysmen Hima Aboubakar. Tento muž dodává zbraně pro boj s islamisty z Boko Haram nigerijské armádě a minimálně jednu dodávku zbraní dojednával právě v Praze.

Šlo o tak velký obchod, že jeho objem dosahuje téměř poloviny všeho, co vyvezli všichni čeští zbrojní exportéři za rok 2015.

O skrytém půvabu Prahy pro byznys, na který nemá být vidět, a také o tom, jak se rozvíjí český zbrojařský průmysl, hovoříme ve studiu Seznamu.

Nigerský obchodník se zbraněmi nakupoval luxusní nemovitosti v Praze. (Video: Karel Hrubeš)

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené