Hlavní obsah

Od policie informace z Faltýnkovy kauzy neunikly, řekl Hamáček po schůzce s policejním prezidentem

Ministr vnitra Jan Hamáček o schůzce s policejním prezidentem Švejdarem. (Video: Seznam Zprávy)

 

Reklama

11. 3. 2019 12:47

Policejní prezident Švejdar dodal, že v médiích se objevily informace z dokumentů, které dostali i obvinění či obhájci.

Článek

Ministr vnitra Jan Hamáček se po dnešní schůzce s policejním prezidentem Janem Švejdarem nedomnívá, že informace z kauzy kolem prvního místopředsedy ANO Jaroslava Faltýnka, Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) a firmy Kapsch unikly do médií od policie. Hamáček to uvedl na Twitteru.

Švejdar již dříve popřel únik odposlechů od kriminalistů. V médiích se podle něj objevily jen informace z dokumentů, které dostali i obvinění či obhájci.

„Mluvil jsem s policejním prezidentem a nemám žádný důvod se domnívat, že došlo k úniku informací od policie. Jeho vysvětlení je pro mě dostačující,“ uvedl Hamáček. Švejdar v neděli uvedl, že se tisk dostal k informacím z příkazů k domovní prohlídce či sdělení obvinění. K těmto dokumentům mají přístup státní zástupci, obvinění, advokáti i další lidé.

Podle dozorujícího státního zástupce Radka Mezlíka obdrželo soudní příkazy či usnesení policie v této kauze přes 100 lidí a není v moci policie, aby zabránila poskytnutí informací od všech dotčených. Také on dnes prohlásil, že od žalobců média žádné neveřejné informace nedostala.

Citace z příkazu k domovní prohlídce u Faltýnka se objevily v sobotu v deníku Právo. Švejdar se v neděli nechtěl k prohlídce vyjadřovat. Místopředseda ANO minulý týden připustil, že jednal se zástupci společnosti Kapsch a scházel se i se zástupci ÚOHS. Uvedl, že jeho cílem bylo vypsání tendru, aby Česká republika nemusela řešit co dál s mýtem.

Ohledně ÚOHS se policie zajímá o veřejné zakázky, kterými se úřad zabýval, včetně tendru na mýtný systém, oznámil už ve čtvrtek žalobce olomouckého vrchního státního zastupitelství Petr Šereda. Policisté ve čtvrtek zasahovali v brněnském sídle ÚOHS, v pražském sídle firmy Kapsch i u Faltýnka doma.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované