Biatlonisté dojeli ve štafetě sedmí, hokejisté se o bronz utkají s Kanadou

Čeští biatlonisté jedou štafetový závod.

Čeští hokejisté si finále olympijského turnaje nezahrají. V semifinálovém utkání proti Rusku selhali v koncovce a prohráli 0:3. Češi zítra nastoupí v utkání o bronz proti Kanadě. Biatlonová štafeta měla závod rozjetý náramně. Třetí a čtvrtý úsek se ale Čechům nepovedl a nakonec dojeli sedmí.

Průběh 15. dne zimních olympijských her v Pchjongčchangu jsme sledovali online:

15:40 - Hokejová senzace - Němci postoupili přes Kanadu do finále

Po Švédsku vyřadil německý tým dalšího favorita. V semifinálovém duelu vedli Němci nad Kanadou už 4:1. Javorové listy se v závěru dotahovaly, vyrovnat už však nestačily. Výhrou 4:3 se Němci postarali o jednu z největších hokejových senzací olympijských turnajů. Češi tak v zítřejším utkání o bronz narazí na Kanadu. Zápas začíná ve 13:10.

Rozhovor s redaktorem serveru Sport.cz přímo z místa dění olympijských her. Adam Sušovský se s ním bavil o dnešním semifinálovém duelu proti Rusku.Video: Adam Sušovský, Seznam Zprávy

14:35 - Německo ve druhé třetině navýšilo náskok a má namířeno do olympijského finále

Další velká senzace je na spadnutí. Němečtí hokejisté vedou po dvou třetinách nad Kanadou 4:1.

13:45 - Rozhoduje se o českém soupeři pro souboj o hokejový bronz

Ve druhém semifinálovém duelu hraje Kanada s Německem a po první třetině vedou Němci 1:0. O překvapivé vedení se postaral v 15. minutě v přesilovce Macek.

13:32 - Švédsko zlaté, druzí Norové, bronz putuje do Německa. Češi končí sedmí

13:38 - Švédové budou senzačními vítězi, Michal Krčmář pokazil poslední položku

Švédsko pokračuje v parádním biatlonovém představení a zakončí olympijské hry zlatou medailí z mužské štafety. Druzí budou Norové, bronz získají Němci. Michal Krčmář musel na trestné kolo a je sedmý.

13:19 - O zlato si to rozdají Norové se Švédy, Krčmář vrátil Čechy na páté místo

Zlatou medaili získá Norsko nebo Švédsko. Tyto dvě štafety ujely zbytku startovního pole a před třetími Němci mají minutový náskok. Michal Krčmář odjel ze střelnice na páté příčce se ztrátou dvou a půl minuty.

13:07 - Po šesté střelbě vedou Norové, Soukup musel na trestné kolo

Velmi dlouho trvala druhá položka Jaroslava Soukupa. Český reprezentant musel na trestné kolo a na pátém místě nyní ztrácí minutu a 22 vteřin. Vedou Norové, kteří jedou společně se Švédy.

13:00 - Český náskok se ztenčil na tři vteřiny, přesto jede Soukup na prvním místě

Jaroslav Soukup jednou minul a musel dobíjet. Opravu však zvládl a opustil střelnici na prvním místě. Na zádech si však veze norskou štafetu, v závěsu jsou Rakušané a Švédové. Jaroslav Soukup to bude mít teď na trati velmi těžké.

12:47 - Doll čtvrtou položku vůbec nezvládl, po skvělé střelbě Šlesingra vedou Češi

Michal Šlesingr zastřílel nejlepší položku ze všech a Češi průběžně vedou. Druzí jsou Rakušané, třetí Švédové. Němec Doll selhal a musel na tři trestná kola. Ze čtyřicetivteřinového náskoku je čtyřicetivteřinová ztráta.

12:41 - Německé představení pokračuje, Šlesingr posunul Čechy na šestou příčku

Němec Doll navázal na Lessera a zastřílel taktéž čistě. Němci mají na druhé Ukrajince náskok už 35 vteřin. Češi jsou šestí, Michal Šlesingr musel jednou dobíjet.

12:34 - Po první předávce jsou Češi sedmí, na vedoucí Němce ztrácí 34 vteřin

12:30 - Lesser stále v čele, Ondřej Moravec musel třikrát dobíjet

Němci jsou i po druhé střelbě v čele závodu, následuje je štafeta Slovenska a Norska. Ondřej Moravec tentokrát nestřílel přesně a musel třikrát dobíjet. Na devátém místě nyní ztrácí na Lessera 25 vteřin. Francouzi jsou až sedmnáctí s více než minutovou ztrátou.

12:23 - Německá rychlopalba a bezchybný Ondřej Moravec

První střelba posledního biatlonového závodu v Pchjongčchangu je za námi. Nejrychleji si s ní poradil Němec Lesser, ale čelo závodu jede stále v balíku. První desítka je vměstnaná do sedmi vteřin. Je v ní i Ondřej Moravec, který zastřílel bezchybně.

12:15 - Biatlonová štafeta startuje

Český tým pojede v pořadí Ondřej Moravec, Michal Šlesingr, Jaroslav Soukup a Michal Krčmář. Do závodu nastoupí 18 zemí.

11:35 - Za 40 minut začíná biatlonová štafeta mužů

Čeští hokejisté v boji o finále prohráli s Rusy 0:3 a zítra je čeká zápas o bronz. O medaili budou ale ještě dnes bojovat čeští biatlonisté. Kvarteto Krčmář, Moravec, Šlesingr a Soukup odstartuje do štafetového závodu ve 12:15.

10:54 - Je konec. Rusové přežili velký tlak ve třetí třetině. Ilja Kovalčuk těsně před koncem dal třetí gól Rusů. Velkým hrdinou je ruský brankář Košečkin, který ani jednou neinkasoval a pochytal všech 31 střel Čechů. Olympijský tým Ruska si zahraje ve finále, Čechy čeká zítřejší zápas o bronz

10:53 - Kovalčuk pojistil výhru Rusů do prázdné branky. Dvacet vteřin před koncem třetí třetiny Češi prohrávají 0:3

10:49 - Češi zkouší štěstí v šesti hráčích v poli. Minuta a třináct vteřin do konce

10:46 - Čtyři a půl minuty do konce třetí třetiny platí stále stav 0:2

10:43 - Obrovský český tlak. Jandačův výběr Rusy mačká, ale zmar v zakončení pokračuje

10:40 - Rusové se už soustředí výhradně na defenzivu, Češi mají kotouč na svých holích, ale nedaří se jim v koncovce

10:37 - V rozích jsou Češi silní, ale svěřencům trenéra Jandače chybí střelba a důraz před brankou. Devět minut do konce

10:35 - Ani tentokrát to Čechům nevyšlo, Rusové se celkem v klidu ubránili. Do konce třetí třetiny zbývá 11 minut

10:30 - Kablukov putuje na trestnou lavici, Češi mají další šanci v přesilovce. Teď by se Čechům gól tuze hodil

10:27 - Rusové výborně drží střední pásmo, Čechům chybí nápad

10:25 - První přerušení přišlo až po třech minutách, Češi se hledají především v rozehrávce

10:21 - Začala třetí třetina, Češi mají dvacet minut na vyrovnání

10:06 - Druhá třetina skončila. Rusové prostřední část ovládli a vytvořili si dvoubrankový náskok. Poté navíc přežili kritické momenty během dvou přesilovek. Třetí třetina začne za stavu 2:0 pro Olympijský sportovce z Ruska

10:02 - Češi se ubránili a pokračuje se v plném počtu

9:58 - A následně přesilovka na druhé straně. Sekáč hrál vysokou holí a Češi se budou bránit

9:56 - Ve druhé přesilovce během krátké doby chyběla česká střelba. Rusové přežili kritické okamžiky a stále drží dvoubrankový náskok

9:52 - Češi sehráli přesilovku skvěle a nepustili Rusy z obranné třetiny. I přes několik dobrých šancí zůstává stav stále nepříznivý. Další příležitost mají Češi vzápětí, Rusové dostávají další dvě minuty, tentokrát za sekání. A znovu je potrestaným Ilja Kovalčuk

9:48 - Ostrý zákrok Kovalčuka, který sestřelil Jana Koláře. Opakovaný zákrok prokázal tvrdý faul kolenem. Rozhodčí ho posoudili pouze dvouminutovým trestem

9:46 - Druhý ruský úder během chvíle. Za 27 vteřin po trefě Guseva využil přečíslení dvou na jednoho Gavrikov. Rusové vedou 2:0

9:45 - Gól potvrzen a Češi přišli o oddechový čas. Zkoumání záznamu totiž proběhlo na vyžádání trenéra Jandače

9:41 - Celou situaci ještě posuzují rozhodčí na videu. Kaprizov stál při střele Guseva na hraně brankoviště

9:40 - Rusové jdou do vedení. Skvělou přihrávku Pavla Dacjuka proměnil Gusev nechytatelnou střelou pod břevno. Češi budou muset dohánět jednobrankové manko

9:35 - Češi teď zamkli ruský tým v jejich obranném pásmu. Šlo ale pouze o platonický tlak, žádné větší ohrožení nepřišlo

9:32 - Druhá třetina nabízí stejný herní obraz jako úvodní část. Hraje se fyzický hokej s minimem přerušení. První ostrý zákrok si připsal Francouz v páté minutě

9:27 - Začala druhá třetina semifinálového utkání

9:11 - První třetina právě skončila. Rusové měli tři velké šance a Čechy přestříleli 9:6. Ani jeden z projektilů se však neujal a stav tak zůstává stále bezbrankový

9:07 - Obrovská šance Rusů. Kalinin se řítil ze strany sám na Francouze, zvolil backhandový blafák, ovšem Pavel Francouz opět pozorný. Na druhé straně nebezpečně pálil Červenka

9:05 - Hra se odehrává především ve středním pásmu, ale střelecky aktivnější jsou Rusové. Pět minut do konce opatrné první třetiny

Podívejte se na příběh plánovaného filmu o úspěchu českých hokejistů v Naganu. Video: Adam Sušovský

9:00 - Rusové si počínali mnohem lépe a vytvořili si několik slibných šancí. Francouz je však opět velmi jistý a drží čisté konto. Češi jsou v plném počtu

8:57 - Přesilovku si zahrají i Rusové, Petr Koukal hrál vysokou holí

8:55 - Početní převahu Češi nevyužili, po jejím konci naopak mohli inkasovat, ale Kaprizov backhandem těsně minul

8:51 - Češi mají první přesilovku, Rusové hráli v šesti

8:45 - První pětiminutovka za námi, oba týmy se oťukávají

Na výraznější příležitost diváci zatím čekají, už od začátku je ale jasné, že se bude hrát ve velkém tempu.

8:40 - Semifinálový duel právě začal, Češi vyhráli první vhazování

8:20 - Rozbruslení zahájeno. Bitva započne za necelou půl hodinu

Hokejový tým nastoupí v semifinálovém turnaji v červených dresech.

7:35 - Začal boj o třetí místo v mužském curlingu

V curlingovém centru Kangnung probíhá boj mezi Švýcarskem a Kanadou o třetí místo.

7:05 - Kabina české hokejové reprezentace je připravená!

6:45 - Za necelé dvě hodiny nás čeká rozhodující hokejový zápas s Rusy. Postoupí Češi do finále?

Český hokejový obránce Tomáš Kundrátek zve na Facebooku na semifinále. Turnaj začne v 8:40 našeho času.

6:00 -  Závod krasobruslařek rozdělil medaile

Na první dva cenné kovy dosáhlo Rusko. Zlato získala teprve pátnactiletá Alina Zagitovová s 239,57 bodu. Jde zároveň o první letošní olympijské zlato ruských sportovců. Druhé místo obsadila Jevgenija Medveděvová s rozdílem jen 1,31 bodu na vítězku. Třetí je kanadská krasobruslařka Kaetlyn Osmondová.

5:20 - Probíhá volná jízda krasobruslařek v ledové aréně Kangnung

Reprezentanty zde Česká republika nemá.

5:15 - V ženském skikrosu získává zlato Kanaďanka Serwaová. Kučerová dojela čtrnáctá

Ve své kvalifikační jízdě útočila Nikol Kučerová na druhé místo, nakonec však skončila ve čtvrtfinále. Kanaďanky Kelsey Serwaová a Brittany Phelanová berou zlato a stříbro. Třetí místo patří Švýcarce Fanny Smithové.