Hlavní obsah

„Opice zrozený z neandrtálců.“ Náměstek ústeckého hejtmana se rozčiloval nad Egypťany

Komunistický náměstek ústeckého hejtmana Jaroslav Komínek označil Egypťany za opice.

 

Reklama

13. 11. 2017 14:41

Náměstek hejtmana Ústeckého kraje a předseda chomutovské KSČM Jaroslav Komínek označil na Facebooku Egypťany za opice a ostudu civilizace. Hejtman dává od jeho slov ruce pryč, jde prý o Komínkovu čistě soukromou záležitost.

Článek

Náměstek hejtmana Ústeckého kraje a předseda chomutovské KSČM Jaroslav Komínek označil na sociální síti Facebook Egypťany za opice a ostudu civilizace. Reagoval tak na to, že se svými přáteli musel platit přes 160 eur navíc při odletu z letoviska Marsa Alam, kde trávil dovolenou.

Podle hejtmana Oldřicha Bubeníčka (KSČM) jde o soukromý výrok. Komínek se už k příspěvku nevyjadřuje.

Status, na který upozornil server HlídacíPes.org, se na Komínkově Facebooku objevil v neděli večer krátce předtím, než z Egypta odletěl zpět do České republiky. „Asi takhle, ty Egyptský opice zrozený z neandrtálců mě asi hooodně dlouho neuvidí. Egypťani jsou ostudy toho, čemu se říká civilizace,“ napsal doslova politik.

Komínek už příspěvek nekomentuje, sdílnější nebyl ani Bubeníček. „Jde o soukromý profil pana náměstka Komínka, s dalšími dotazy se proto obraťte na něj,“ odpověděl na dotaz ČTK.

V Egyptě Komínek pobýval od poloviny minulého týdne, ještě v sobotu sdílel fotografie z potápění. Rozhořčil jej incident na letišti v letovisku Marsa Alam. Podle diskuse pod příspěvkem měl s dalšími lidmi zaplatit asi 160 eur, není však jasné, za co. Po příletu na ruzyňské letiště status smazal.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované