Hlavní obsah

Ostravská zoo přilákala tisíce lidí, motoristé způsobili problémy v dopravě

Foto: Getty Images

Ilustrační snímek.

Reklama

9. 5. 16:16

Krásný den vylákal do ostravské zoologické zahrady tisíce návštěvníků. Přijíždějící motoristé způsobili v okolí zoo problémy v dopravě. Situaci museli řešit strážníci. nastavená kapacita pro vstup návštěvníků nebyla překročena.

Článek

„Zhruba před 09:00 jsme zaznamenali obrovský nájezd vozidel ve směru k oficiálním parkovacím prostorám před zoologickou zahradou. Tím, že se odbavovali jednotliví návštěvníci na příjezdových parkovištích, tak se naplnila ulice Michálkovická a museli jsme intenzivně regulovat provoz s cílem zajistit průjezdnost MHD a ostatních vozidel, která nesměřovala do zoologické zahrady. Tuto činnost jsme dělali po dobu zhruba dvou hodin, než se situace uklidnila a parkoviště zvládla nápor návštěvníků,“ uvedl mluvčí městské policie Jindřich Machů. Mluvčí ale připomněl, že strážníci u zoologické zahrady slouží standardně. Podobné situace pro ně nejsou nějak výjimečné. Zoo totiž pro motorizované návštěvníky už dlouho nemá dostatek parkovacích míst, město kvůli tomu v místě plánuje i výstavbu parkovacího domu.

Zoo se po několikaměsíční pauze otevřela 12. dubna. Zoologické a botanické zahrady od tohoto dne mohly obnovit provoz ve venkovních prostorech, ale naplnit mohou maximálně 20 procent kapacity. Zoo kapacitu nastavila na 5000 návštěvníků, kteří ve stejnou chvíli mohou být v areálu. Už první den otevření byl o zahradu obrovský zájem. Jen za prvních 45 minut tam tehdy branami prošlo odhadem 500 lidí. Před zahradou se tvořily fronty a strážníci usměrňovali dopravu.

„Sobota samozřejmě byla slabší, protože bylo chladněji. To bylo zhruba 3000 lidí. Dnešek už je mnohem silnější. Nicméně zatím jsme nemuseli přistupovat k uzavírání zoo, protože počet návštěvníků nedosáhl stanoveného limitu. Kolem poledne bylo v areálu přes 3500 lidí,“ uvedla mluvčí zahrady Šárka Nováková. Podle ní se lidé kvůli nastavené maximální kapacitě obávají, že se do zoo nedostanou, proto většina návštěvníků přijíždí hned se zahájením otvírací doby. „Nejhorší je to vždycky po té 09:00, pak se to rozptýlí a už to není tak silné,“ doplnila Nováková. Připomněla, že zoo kapacitu hlídá elektronicky. Systém eviduje odchozí i příchozí návštěvníky a zoo tak má přehled o počtu lidí v areálu. Zoo patří k nejvyhledávanějším turistickým atrakcím v regionu. Díky blízkosti hranic je zahrada oblíbenou atrakcí i pro polské turisty.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované