Hlavní obsah

Parkovací dům na Černém Mostě vyjde Prahu na půl miliardy. Nabídne 880 míst

Foto: Praha 14

Takto má vypadat parkovací dům na Černém Mostě.

Reklama

2. 4. 2020 12:14

P+R parkovací dům na Černém Mostě postaví pro pražský magistrát za 498,8 milionu korun bez DPH firmy BAK stavební společnost a Metrostav. Dům má nabídnout kapacitu 880 míst.

Článek

Podle dřívějších informací by se mělo začít stavět v polovině roku a hotovo by mělo být na konci příštího. Město plánuje stavbu i dalších podobných parkovišť. Praha má dlouhodobě potíže s nedostatkem míst na záchytných parkovištích.

Účelem parkovišť P+R je ulevit dopravě v centru města tím, že dojíždějící nechají auto na kraji města a dále pokračují hromadnou dopravou. Nyní jich je v metropoli asi 20, umístěna jsou u stanic metra, autobusů, tramvají nebo vlaků. Nedostatek těchto parkovišť je často připomínaným problémem pražské dopravy, politici často mluví o posílení jejich kapacit. Za poslední roky jich nicméně vzniklo minimum, naposledy bylo na konci loňského roku otevřeno P+R parkoviště Běchovice-střed.

Foto: Praha 14

Parkovací dům vznikne u Chlumecké ulice na místě stávajícího pozemního parkoviště P+R.

Parkovací dům na Černém Mostě bude umístěn u Chlumecké ulice na místě stávajícího pozemního parkoviště P+R s kapacitou 294 míst. Od parkoviště řidiči budou moci dojít na nedalekou stanici metra B.

Magistrát nedávno získal stavební povolení pro stavbu dalšího parkovacího domu v Petržílkově ulici v Praze 13. Jeho kapacita bude 360 míst, z nichž část bude sloužit místním obyvatelům a část jako záchytné parkoviště P+R. Náklady jsou odhadnuty na 278 milionů korun bez DPH a dokončen má být do poloviny roku 2022.

Foto: Praha 14

Tady bude stát parkovací dům.

Kromě toho magistrát plánuje stavbu dalších šesti parkovacích domů, se kterými by se však mělo začít až v roce 2022. Má jít o dům u stanice metra Depo Hostivař pro 649 aut, P+R na Opatově s kapacitou 498 míst, podzemní a nadzemní objekt na Zličíně s 450 a 688 parkovacími místy a dům v Tobrucké ulici v Praze 6 pro 380 vozidel. Poslední parkovací dům je součástí projektu dopravního terminálu u Smíchovského nádraží a vejít by se do něj mělo 1 000 aut.

Město také připravuje osm standardních P+R parkovišť s menší kapacitou. Letos v září by mělo začít budování prvního, které má být umístěno u železniční stanice Praha-Hostivař a má pojmout téměř 80 aut. Ještě letos by mělo být dokončeno také parkoviště u stanice Praha-Kyje, které nabídne 50 stání.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované