Hlavní obsah

Po oslavě si vynutili sex. Polka dostala 5,5 roku za znásilnění řecké kolegyně

Foto: PxHere

Dvojice podle obžaloby dívce svázala ruce za zády a donutila ji k orálnímu sexu s mužem.

Reklama

31. 3. 2020 12:52

Polka Małgorzata Raková si odpyká 5,5 roku vězení za to, že společně se svým partnerem znásilnila u Plzně řeckou kolegyni z práce.

Článek

Výši trestu, jehož součástí je i desetileté vyhoštění z Česka, v úterý potvrdil pražský vrchní soud, který zamítl odvolání obžalované. Nově také stanovil, že Raková musí Řekyni uhradit půl milionu korun jako nemajetkovou újmu. Uvedla to mluvčí soudu Simona Heranová. Verdikt je pravomocný.

Mluvčí dodala, že případ polského partnera Rakové Roberta Hanasze bude odvolací soud řešit zvlášť, protože z úterního jednání se omluvil mužův obhájce. Nepravomocný verdikt Hanaszovi uložil šest let odnětí svobody.

Trestný čin se stal v dubnu 2017, kdy Raková a Hanasz popíjeli s dvacetiletou Řekyní alkohol. Poté jí nabídli, že ji odvezou na její ubytovnu. S autem ale vyjeli za město a muž se Řekyně zeptal, zda by s ním a jeho přítelkyní chtěla mít sex ve třech.

Podle obžaloby nečekal na odpověď a ženu napadl ranami do obličeje, k čemuž se přidala i Raková. Dvojice dívce svázala ruce za zády a donutila ji k orálnímu sexu s mužem. Polka jí poté přejížděla nožem po krku a oba jí vyhrožovali zabitím.

Když spoutaná cizinka zkolabovala, muž ji znásilnil a Raková ji pak donutila, aby ji orálně uspokojila. Poláci ji potom naložili do auta a odjeli s ní pryč. Ženě se podařilo dostat z pout, a když auto zastavilo na křižovatce, utekla a s pomocí kolemjdoucích přivolala policii.

Napadená žena trpěla posttraumatickou stresovou poruchou. V prvních měsících po činu byla odkázaná na pomoc okolí, protože si nebyla schopná zajistit ani základní potřeby. Nedokázala jít do obchodu, bála se lidí, nemohla jít do práce a trpěla poruchami spánku.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované