Hlavní obsah

Po útoku střelce na redakci amerického deníku zemřelo pět lidí

Střelcem je pravděpodobně osmatřecetiletý Jarod Ramos. (Video: Jan Marek, AP, Reuters)

28. 6. 2018 22:34
aktualizováno • 29. 6. 2018 4:40

Střelec zabil pět osob v redakci marylandského deníku The Capital. Stanice NBC News s odvoláním na své zdroje uvedla, že zadržený útočník je běloch a že zřejmě použil brokovnici. Informace o možném motivu nejsou známy.

Článek

Střelec v redakci deníku The Capital ve městě Annapolis v americkém státě Maryland ve čtvrtek zastřelil pět lidí a dva další lehce zranil. Na tiskové konferenci to oznámila policie s tím, že útočník si sídlo listu vybral cíleně.

William Krampf, který je šéfem policie v okrese Anne Arundel, jehož je Annapolis součástí, řekl, že střelec po vstupu do budovy zapálil dýmovnice. K útoku použil dlouhou střelnou zbraň. Média dříve uváděla, že to byla zřejmě brokovnice.

Podezřelý je osmatřicetiletý Jarrod Ramos. Podle informací agentury AP se muž očividně snažil rychlé identifikaci zabránit, neboť si poškodil bříška konečků prstů tak, aby nebylo možné použít k určení identity otisky. Identita nakonec byla stanovena na základě porovnání fotografií tváře.

Policejní šéf Krampf řekl, že redakce deníku byla před útokem na sociálních sítích terčem hrozeb. Zda za vyhrožováním stál útočník, jasné zatím není.

Deník The Capital přináší zpravodajství z hlavního města Marylandu a sousedních okresů. Vlastníkem deníku je společnost Baltimore Sun Media Group.

Reklama

Doporučené