Hlavní obsah

Tramvaje jako lodě. Takhle liják proměnil ulici v rozvodněnou řeku. Ve Vltavě našli utonulou dívku, kterou spláchla voda v tunelu

Podívejte se, jak ulici na pražském Andělu proměnil liják v rozvodněnou řeku (video: Pavel Richter). (Video: Pavel Richter)

Bouřka s prudkou průtrží mračen, která se dnes odpoledne přehnala Prahou, zaměstnala hasiče na několika místech hlavního města. Večer policie našla utonulou dívku, další se pohřešuje.

Článek

Hasiči odčerpávali vodu ze zatopených míst, odstraňovali popadané stromy. Přívaly deště a stromy na silnicích někde zkomplikovaly dopravu. Policisté museli uzavřít Zlíchovský a Brusnický tunel ve směru ke Strahovskému tunelu kvůli vodě, která do nich natekla.

Takhle řádila voda v Praze. (Video: Seznam.cz)

„V 17:40 hodin aktuálně zasahujeme u 25 případů v souvislosti se silným deštěm. Jedná se o zatopené sklepy, laguny na komunikaci a vyvrácené stromy. Nejvíce případů je v oblasti Prahy 5,” informoval na Twitteru mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Na Smíchově nejezdily tramvaje mezi zastávkami ČSAD Smíchov a Lihovar, spadlý strom na silnici zastavil i autobusy linky 116 mezi Dejvickou a Nebušicemi, vyplývá z informací na webu dopravního podniku.

Jak vypadala Praha v lijáku? (Video: Marek Sedláček) (Video: Marek Sedláček, Seznam.cz)

Ve Zlíchovském tunelu hasiči odčerpávali lagunu, která se zde vytvořila po prudkém dešti. „Voda z tunelu již opadla. Hasiči čistí odtok tunelu,” uvedl Kavka. Hasiči pomáhali také lidem na šlapadlech, kteří se schovali před lijákem pod Karlovým mostem. „Hasiči jim pomáhají dostat se na břeh pomocí člunu,” dodal Kavka. V Cukrově ulici na Černém Mostě zase hasiči zajistili osobní automobil, který klouzal na podmáčené trávě ze svahu.

Meteorologové uvedli, že na stanici Praha-Střešovice spadlo za půl hodiny 43 milimetrů srážek. „Bouřková činnost nad Prahou bude pokračovat a i v ostatních částech Prahy se mohou vyskytnout intenzivní srážky,” dodali v aktuální výstraze.

Večer našli policisté pod Jiráskovým mostem tělo mladé dívky, která podle dosavadních informací utonula. S největší pravděpodobností patřila ke dvěma pohřešovaným příznivcům tzv. geocachingu, které dnešní prudký přívalový déšť zastihl v kanalizaci ústící do řeky. Vyplývá to z informací pražských policistů a záchranářů. Další osoba se nadále pohřešuje.

„Záchranná služba ošetřovala z téhle skupiny dvě osoby - muže ve věku 32 let a ženu ve věku 28 let. Oba dva s drobnými oděrkami převezla do motolské nemocnice. V současné chvíli zasahuje záchranná služba pod Jiráskovým mostem, kde bylo nalezeno tělo mladé ženy. S největší pravděpodobností můžeme předpokládat, že jde o jednoho z pohřešovaných lidí v rámci geocachingu,” sdělila Seznamu mluvčí záchranné služby Jana Poštová.

Po ohledání těla bude možné definitivně určit totožnost oběti, dodal policejní mluvčí Jan Rybanský. Policisté podle něj prověřují všechny okolnosti případu.

Čtveřice mladých lidí hledala v tunelu Motolského potoka, který ústí do Vltavy na smíchovské straně řeky, takzvané kešky. Dva z nich stihli vyplavat a skončili v motolské nemocnici, po dalších dvou pátrali policisté i potápěči pražských hasičů. Jejich mluvčí Martin Kavka ČTK kolem 20:00 řekl, že oni tělo nenašli. „My jsme zásah ukončili, případ si převzali policisté,“ dodal.

Doporučujeme

Další zprávy