Hlavní obsah

Podívejte se. V Brně dokončují byty za půl miliardy

Foto: město Brno

Takto budou bytové domy vypadat po dokončení.

Reklama

18. 5. 2020 7:37

Jeden z největších developerských projektů města Brna – bytové domy Vojtova – se po dvou letech blíží k dokončení. Do 120 bytů by se lidé měli nastěhovat už před Vánoci.

Článek

„Bydlení je jedním z nejpalčivějších problémů, které obyvatelé Brna řeší. Poptávka po vlastním bydlení je velká, i vinou zastaralého územního plánu se staví málo, a ceny nemovitostí tak letí vzhůru,“ uvedla primátorka Markéta Vaňková. „Čím dál více lidí tak zůstává v nájemních bytech, což zase posouvá výši ceny nájemného. K tomu si připočtěme, že desetitisíce nájemníků představují studenti, kteří mohou být pro pronajímatele z hlediska ekonomiky výnosnější než například rodiny s dětmi nebo starší páry. A právě to je podle mě role města, aby těmto lidem – nebo alespoň části z nich – vytvářelo příznivější zázemí, než jim nabízí běžný trh.“ ̈

Foto: město Brno

Byty mají obsadit předevšiím rodiny s dětmi nebo například starší páry.

Bydlení je tedy určené mladým rodinám a seniorům. Vznikl i prostor pro pobočku Knihovny Jiřího Mahena, kavárnu a park.

Výstavba na Vojtově byla zahájena v červenci 2018. Vznikly tu dva bytové domy, každý z nich je tvořený skupinou čtyř čtyřpodlažních bloků s vnitřním atriem a společným přízemím a suterénem, kde jsou parkovací místa, sklepy a technické zázemí domu.

Foto: město Brno

Součástí areálu bude park, hřiště i fit park.

„V novostavbách je k dispozici 116 bytů, z nichž 30 nabídne město mladým párům a rodinám za zvýhodněných podmínek jako startovací bydlení a zbylých 86 bude sloužit jako byty s pečovatelskou službou,“ doplnil náměstek primátorky pro oblast bydlení Jiří Oliva.

Foto: město Brno

Celý projekt vyšel město na více než půl miliardy korun.

Mezi bytovými domy vzniká park přístupný veřejnosti, jehož součástí je fit park a víceúčelové hřiště.

Celý projekt vyšel město na více než půl miliardy korun. „Dokončení stavby je v plánu na srpen, po prázdninách tedy proběhne kolaudace a na podzim nebo začátkem zimy už se sem mohou nastěhovat první obyvatelé,“ uzavřel Oliva.

Reklama

Související témata:

Doporučované