Hlavní obsah

Podle projektu za 142 milionů vznikne na Smíchově nový dopravní terminál

Foto: město Praha

Takto má vypadat nový dopravní terminál na Smíchově.

Reklama

30. 3. 2020 15:54

Projekt dopravního terminálu plánovaného na Smíchově vyjde Prahu na 141,6 milionu korun. Na terminálu má být možné přestupovat mezi metrem, tramvajemi, vlaky a příměstskými spoji.

Článek

„V Praze se začne projektovat dopravní terminál hodný 21. století a výběrem generálního projektanta se od studie posouváme blíž k realizaci,“ řekl v pondělí náměstek primátora pro oblast dopravy Adam Scheinherr. „Dnes zanedbaná dopravní stavba se za pár let stane moderním dopravním hubem, který v Praze chybí. V minulosti se budovaly různé druhy nádraží na různých místech, autobusové na jednom, vlakové zase jinde. Naopak na Smíchově budou cestující moci na jednom terminálu využít dálkové, regionální i městské vlaky a autobusy, metro, tramvaje a předtím odstavit auto na velkém P+R parkovišti s jedním tisícem míst. Vše bude navíc díky modernímu řešení budov jednoduché, bezpečné a přehledné,“ dodal.

Generální projektant byl vybrán na základě z celkem čtyř nabídek s cenou 141 600 000 Kč bez DPH. „Při jejich posuzování měly například stejnou váhu kvalifikace a zkušenost hlavního inženýra a hlavního architekta projektu. Cílem je zaručení vysoké technické, ale zároveň i architektonické kvality výsledného díla,“ uvedl radniční portál.

Rada vybrala vítězné sdružení firem SUDOP PRAHA, SUDOP EU, Metroprojekt a A69 - architekti.

Následujícím krokem bude podpis smlouvy a zahájení prací, které budou koordinovány se Správou železnic a jejich rekonstrukcí smíchovského nádraží. Do budoucna zde mimo terminálu a rekonstruované stanice přibydou také administrativní budovy Správy železnic a nová lávka přes kolejiště spojující současný Smíchov s novým developerským projektem Smíchov City.

„Pokud vše půjde bez problémů, samotná stavba začne v roce 2024,“ konstatuje magistrátní web.

Reklama

Doporučované