Hlavní obsah

Policie obvinila útočníka ze Sněmovny. Hrozí mu až 12 let

Jednací sál Poslanecké sněmovny.

Reklama

31. 1. 2020 10:29

Jednatřicetiletý muž, který chtěl ve čtvrtek s nožem v ruce vniknout do budovy Poslanecké sněmovny a zaútočil přitom na policisty, byl obviněn z násilí proti úřední osobě.

Článek

Za tento trestný čin mu hrozí až 12 let vězení, řekl mluvčí pražské policie Jan Rybanský. Podle předběžné právní kvalifikace policie ve čtvrtek informovala, že mu hrozí maximálně čtyři roky nepodmíněně. Kriminalisté z protiextremistického oddělení současně dali podnět státnímu zástupci k vypracování návrhu na vzetí obviněného do vazby.

„Ve věci stále probíhají úkony trestního řízení, a je tedy možné, že tato právní kvalifikace nebude konečná,“ uvedl policejní mluvčí. Informace o motivu činu policie zatím nezveřejnila. „Muži hrozí až 12 let vězení,“ řekl ČTK Rybanský.

Muž při vstupu do malostranského sídla poslanců ohrožoval s nožem v ruce policisty, kteří ho vzápětí zadrželi. V té době se v budově konala pravidelná schůze Sněmovny. Policie zveřejnila fotografii, podle níž měl u sebe dva nože a teleskopický obušek. Nikdo nebyl při incidentu zraněn.

Předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) novinářům řekl, že dolní parlamentní komora bude zřejmě muset přijmout bezpečnostní opatření, konkrétní kroky nezmínil. Podle policie se muž pokoušel dostat na galerii pro veřejnost, která se nachází nad jednacím sálem Sněmovny.

Incident se odehrál v recepci, kde se příchozí do budovy musejí podrobit bezpečnostní prohlídce. „Ochranná služba zjistila, že dotyčný má u sebe nůž, následně ten člověk zaútočil na policisty. Incident se odehrál v recepci. Chtěl bych ocenit, že nikdo nebyl zraněn,“ řekl ve čtvrtek Vondráček.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované