Hlavní obsah

Policie propustila všechny zatčené po útoku v Londýně, nikoho neobvinila

Všech 12 zadržených v souvislosti s teroristickým útokem je na svobodě (Video: Reuters, Ruptly)

 

Reklama

6. 6. 2017 8:01

Zatím vše nasvědčuje tomu, že trojice mužů byla jediná, která se na útoku podílela.

Článek

Deset lidí zatčených v neděli v rámci vyšetřování teroristického útoku v Londýně bylo propuštěno bez obvinění. Oznámila to britská policie. To znamená, že všech 12 zatčených po incidentu je na svobodě.

Policie rovněž propustila muže zatčeného v souvislosti se sebevražedným bombovým útokem v Manchesteru, napsala agentura Reuters. Ve spojení s útokem v Manchesteru bylo zatčeno 18 lidí, 8 z nich bylo propuštěno bez obvinění.

Při teroristickém útoku v centru Londýna v sobotu v noci zemřelo sedm osob a desítky dalších byly zraněny. Atentát se odehrál na mostě přes řeku Temži a v několik set metrů vzdálené čtvrti Borough Market. Trojice útočníků na mostě najela vysokou rychlostí dodávkou do lidí na chodníku a v nedaleké čtvrti pak zaútočila na lidi noži. Policie atentátníky krátce po ohlášení incidentu zastřelila.

Při útoku v Manchesteru na koncertě americké zpěvačky Ariany Grande 22. května zahynulo 22 osob a desítky dalších byly zraněny. Policie dnes propustila bez obvinění 23letého muže zadrženého den po útoku.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované