Hlavní obsah

Policie zamítla na Sokolovsku a Chebsku vjezd či výjezd 240 řidičům

Foto: Profimedia.cz

Uzávěru některý okresů v Karlovarském kraji kontroluje zejména policie, armáda vypomáhá.

Reklama

20. 2. 2021 14:28

Nejčastější důvody pro zamítnutí byly udávané cesty za turistikou, na nákupy, na návštěvy známých nebo neprokázání důvodu cesty. Zákaz zahrnuje dobu od pátečních 7.00 do dnešních 7.00.

Článek

Sokolovsko a Chebsko jsou od minulého pátku uzavřené kvůli špatné epidemické situaci. Denní počet odmítnutých vozů je stále přibližně stejný, za čtvrtka na pátek jich bylo ve stejném časovém intervalu 229. V pátek neměli policisté na kontrolních stanovištích ani na hraničních přechodech hlášeny žádné problémy s dopravou a nedocházelo téměř k žádným kolonám.

„Ani za posledních 24 hodin jsme nemuseli řešit v souvislosti s tímto opatřením žádné narušení veřejného pořádku. Vozidla byla průběžně plynule odbavována,“ uvedla mluvčí krajské policie Kateřina Krejčí a dodala, že kolony se na stanovištích ani na hranicích netvoří ani dnes dopoledne a vozidla jsou odbavována průběžně.

V Karlovarském kraji je 44 kontrolních stanovišť. Od dnešního dne pomáhá policistům na vybraných místech 20 příslušníků Vojenské policie. Sloužit budou stejně jako policisté ve 12hodinových denních a nočních směnách v počtu deseti vojenských policistů na každé směně, krajské ředitelství jim zajistilo ubytování a stravu.

Společná hlídka čtyř policistů a dvou vojáků je například na dálnici D6 u Kynšperka nad Ohří na hranici uzavřených okresů Cheb a Sokolov. Další jsou v Chodově a na hraničních přechodech v Pomezí nad Ohří a v Aši. Hodně frekventované stanoviště je u Karlových Varů u obce Hory, kde zatím kontrolují pouze policisté.

Vláda omezila kvůli epidemické situaci pohyb v okresech Cheb, Sokolov a Trutnov. Na dodržování opatření denně dohlíží asi 600 policistů na 80 stanovištích. Ode dneška pomáhá při hlídání uzavřených okresů 32 vojenských policistů. Výjimku z uzavření nadále mají jen ti, kteří cestují například do práce, do školy nebo k lékaři (a zpět). Policisté se také zaměřují na vytipované vlakové a autobusové spoje.

Reklama

Doporučované