Hlavní obsah

Policie zveřejnila video. Pátrá po muži kvůli znásilnění v Holešovicích

Foto: ČTK

Ilustrační snímek.

Reklama

11. 7. 2021 11:55

Případ se stal v sobotu 3. července okolo 18:30 večer poblíž ulice Železničářů v Praze 7 u vlakové zastávky Holešovice.

Článek

Pražští policisté pátrají po muži, který by jim mohl poskytnout informace ke znásilnění v Holešovicích. Případ se stal v sobotu 3. července okolo 18:30 večer poblíž ulice Železničářů v Praze 7 u vlakové zastávky Holešovice. Na přilehlé prašné cestě, která vede směrem k zastávce MHD Vltavská, neznámý pachatel znásilnil čtyřicetiletou ženu.

„Podle oznámení měl poškozenou u opuštěné drážní budovy, která je u této cesty, dostihnout pachatel, který ji fyzicky přemohl a vykonal na ní soulož. Následně z místa odešel,“ uvedl dnes na webu, kde je k dispozici i video, policejní mluvčí Jan Daněk.

V souvislosti s tímto případem kriminalisté hledají muže, kterého zachytily kamery v metru. „S tímto mužem by potřebovali mluvit, protože by mohl mít důležité informace k objasnění případu,“ dodal Daněk.

Hledanému muži je kolem 35 let, je vysoký asi 170 centimetrů, má hubenou postavu a krátce sestřižené zrzavé vlasy. Mluvil česky bez přízvuku.

Lidé, kteří muže na záběrech poznali, se mají ozvat na linku 158. O totéž žádají policisté i případné svědky, kteří se nacházeli v uvedené době u vlakové zastávky Holešovice.

Za trestný čin znásilnění hrozí pachateli až desetiletý trest odnětí svobody.

Reklama

Doporučované