Hlavní obsah

Praha vyvěsila duhovou vlajku. Podpoří 10. ročník Prague Pride

Foto: Facebook Praha.eu

Nad magistrátem zavlála duhová vlajka.

Reklama

3. 8. 2020 10:29

Chceme ukázat, že je Praha moderní metropole, kde se všem žije dobře, říká radní.

Článek

Vedení pražského magistrátu v pondělí podpořilo festival Prague Pride vyvěšením duhové vlajky na budovu Nové radnice. Desátý ročník festivalu, který má přiblížit život leseb, gayů, bisexuálů a transsexuálů (LGBT+), nabídne přes stovku akcí. Mnohé z nich se však kvůli koronaviru uskuteční on-line.

„Praha se tak otevřeně přihlásila k toleranci všech menšin, ať už sexuálních, nebo jiných. Chceme tak ukázat, že je Praha moderní metropole, kde se všem žije dobře a nikdo není perzekuován pro to, kým je,“ řekla k vyvěšení vlajky radní Hana Třeštíková (Praha Sobě).

Radní Vít Šimral (Piráti) dodal, že to, že magistrát vyvěšuje barevnou vlajku, nijak nenarušuje hodnoty tradiční společnosti nebo rodiny, jak říkají kritici. Vyjádřil přání, aby se sociální bubliny lidí, kteří sexuální menšiny neuznávají, zmenšovaly a lidé nebyli kritizováni a diskriminováni za to, koho milují.

Festival začne vpodvečer na Střeleckém ostrově. Na zahájení vystoupí například zpěvačka Hellwana či uskupení Lače Manuša. V týdnu jsou pro zájemce připraveny výstavy, sportovní akce, přednášky, diskuze, promítání či stand up vystoupení. Část programu je pro veřejnost zdarma.

Akce se budou živě přenášet pomocí internetových vysílání. Od toho si organizátoři slibují to, že se festival rozšíří do celé země. Počet míst na akcích bude kvůli covid-19 omezený. Z důvodu koronavirových omezení také letos dorazí méně hostů z ciziny. Nebude se také konat tradiční duhový průvod. Letos ho nahradí plavba lodí po Vltavě.

Duhovou vlajku na budovu magistrátu poprvé vyvěsil primátor Zdeněk Hřib (Piráti) v roce 2019. V čele průvodu se dříve objevovala i tehdejší primátorka Adriana Krnáčová (ANO).

Loni navštívilo festivalové dění 75 000 lidí. Návštěvnost byla tehdy nejnižší za posledních pět let. V duhovém průvodu šlo loni podle informací na webu festivalu 30 000 osob.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované