Hlavní obsah

Pražská burza posiluje bez přerušení již téměř dva týdny

Ilustrační foto.

Reklama

22. 10. 2019 17:40

Pražská burza dnes opět rostla, posiluje bez přerušení již skoro dva týdny. Index PX stoupl o 0,35 procenta na 1056,92 bodu. Pomohly mu k tomu třeba akcie softwarové firmy Avast, které se od pátku drží na rekordních cenách od svého vstupu na pražskou burzu. Vyplývá to z výsledků obchodování na webu burzy.

Článek

Vytrvalé posilování pražské burzy začalo ve středu 9. října. Od té doby stoupl index PX o téměř 63 bodů, tedy o více než šest procent. Burze se tak již téměř podařilo smazat prudké oslabení z přelomu září a října.

Dnes si nejvýrazněji polepšily cenné papíry Avastu, které zároveň patřily k emisím s největšími objemy obchodů. Zdražily o 3,36 procenta na 123 korun, což je nejvyšší cena od loňského května, kdy Avast na pražskou burzu vstoupil. Na rekordní ceny se akcie firmy dostaly již minulý pátek, a od té doby dál posilují.

Posílení dosáhly také například cenné papíry energetické firmy ČEZ nebo bankovní skupiny Erste, s nimiž se obchodovalo v největších objemech. Akcie ČEZ zdražily o 0,29 procenta na 522,50 koruny a akcie Erste o 0,25 procenta na 804 korun.

Většina hlavních emisí pražské burzy ale skončila se ztrátou. Nejvýrazněji oslabily cenné papíry výrobce lihovin Stock, a to o 2,04 procenta na 62,40 koruny. Zlevnily také třeba akcie Komerční banky, jejichž cena klesla o 0,50 procenta na 794 korun.

Česká měna dnes mírně zpevnila vůči euru, naopak oslabila k dolaru. Koruna k 17:00 posílila k euru oproti předchozímu závěru o tři haléře na 25,55 Kč/EUR. K dolaru oslabila o dva haléře na 22,96 Kč/USD. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.

Reklama

Doporučované