Hlavní obsah

Pražská zoo představila nové pavilony pro pandy a lední medvědy

Vizualizace nových pavilonů pro pandy a lední medvědy. (Video: Oliver Sálus)

 

Reklama

8. 6. 2017 16:02

Zoologická zahrada v Praze představila návrhy nových pavilonů pro lední medvědy a pandy. Ty by mohla začít stavět už v roce 2019.

Článek

Největším lákadlem pro návštěvníky pražské zoo se má do budoucna stát pavilon Arktida pro lední medvědy a tuleně. Ten chce zoo zřídit v klimaticky příznivější severozápadní části zahrady.

Součástí pavilonu bude také podvodní tunel, který návštěvníkům umožní pozorovat medvědy, jak plavou a potápějí se. Celkové náklady pavilonu Arktida budou zhruba 150 milionů korun.

Na místě expozice pro lední medvědy chce zoo vybudovat nový pavilon pro pandy velké a langury čínské za 200 milionů korun. Součástí areálu bude také čínská restaurace s výhledem na Prahu, řekl novinářům ředitel zoo Miroslav Bobek.

Pandy velké, o jejichž zapůjčení již delší dobu jedná Česká republika s Čínou, mají najít azyl v nově budovaném komplexu s venkovními výběhy a vnitřní expozicí.

K ochlazení bude pandám sloužit brouzdaliště a potok, ve výběhu bude také dostatek trávy a vegetace, která umožní udržet chladnější mikroklima. Vítězný návrh počítá i s nejrůznějšími šplhacími konstrukcemi a kmeny pro langury čínské. Pokud by se pražské zoo nepodařilo od Číňanů pandy získat, budou v pavilonu bydlet jiní asijští medvědi.

Zástupci zoo předpokládají, že pokud vše půjde podle předpokladů, mohlo by být stavební povolení pro nové pavilony vyřízené do konce roku 2019.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované