Hlavní obsah

Pražské burze dnes došel po 12 dnech růstu dech

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Na každý nový článek vám budeme posílat upozornění do emailu.

Rozhovor s ekonomem Dušanem Jilčíkem.Video: Oliver Sálus, Seznam Zprávy

 

Po předchozích 12 dnech růstu dnes pražská burza klesla. Index PX oslabil o 0,52 procenta na 1 061,54 bodu. Dolů ho táhly především emise CME, Komerční banky a Monety. Vyplývá to z výsledků obchodování na webu burzy.

Článek

Z hlavních titulů postihl nejvýraznější pokles akcie mediální skupiny CME. Jejich závěrečná cena 107,40 Kč byla téměř o 1,5 procenta nižší než při ranním otevření burzy.

Z trojice bankovních titulů obchodovaných v Praze uzavřela dnešní burzovní seanci v plusu pouze Erste. Její akcie zpevnily o 0,1 procenta na 824 korun. Cenné papíry Komerční banky naopak 1,37 procenta odepsaly a akcie Monety oslabily o 1,3 procenta.

K růstovým titulům se kromě bankovní skupiny Erste zařadil také Philip Morris. Cena akcií kutnohorského výrobce cigaret stoupla o 0,44 procenta na 13 600 korun.

Koruna se dnes kolem 17:00 obchodovala v kurzu 25,55 Kč/EUR a 23,05 Kč/USD. Oproti čtvrtečnímu podvečeru zpevnila česká měna proti euru o čtyři haléře, kurz k dolaru se nezměnil. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.

Doporučované