Hlavní obsah

Předpověď: Sucho bude ještě horší, tento týden dorazí tropická vedra

Přinejmenším polovinu českých řek postihlo sucho. Tropické počasí hladiny ještě sníží. (Video: Petr Dvořák)

23. 7. 2018 7:27

Řada českých řek je vyschlá, zlepšení ale nepřijde. V následujících dnech se oteplí a v závěru týdne teploty vystoupají ke 33 stupňům Celsia. Srážky budou zcela výjimečné.

Článek

Když se podíváme na mapu výšky hladiny a průtoků našich řek, není to příliš radostný pohled. Přinejmenším polovina z nich má stav sucha. Jde o dlouhodobý trend, který se bude dál prohlubovat.

Ani oblačný a místy deštivý víkend situaci příliš nezlepšil. Srážky přicházely hlavně s bouřkami. Velké množství vody proto odteklo bez užitku pryč.

Následující týden přispěje k dalšímu poklesu hladin. Celý týden bude tropický, srážky se budou vyskytovat jen zcela výjimečně v souvislosti s velmi ojedinělými přeháňkami nebo bouřkami.

Teploty budou velmi vysoké. Zpočátku budou dosahovat hodnot kolem dvaceti osmi stupňů Celsia, uprostřed týdne vystoupají ke třiceti stupňům a ke konci týdne dosáhnou třiceti tří stupňů.

Teploty tedy budou skutečně tropické. Nedočkáme se ale tropických nocí, při kterých by teplota neklesla pod dvacet stupňů.

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené