Hlavní obsah

Prezident Miloš Zeman klopýtl, přišel o botu, ale nehodu na schodech zvládl. Podívejte se

Miloš Zeman a incident s botou.

 

Reklama

20. 3. 2017 15:26

Kamery Seznam Zprávy zaznamenaly drobný incident na úvod návštěvy v Olomouckém kraji.

Článek

Prezident Miloš Zeman zahájil dopoledne návštěvu Olomouckého kraje, při vstupu do budovy krajského úřadu na schodech klopýtl, zachytila ho ochranka. Přišel při tom o botu a část úseku absolvoval v ponožce. Prezident má potíže s chůzí kvůli polyfunkční neuropatii. Svůj příjezd pak při setkání s krajskými zastupiteli komentoval s nadsázkou.

„Toto je moje 47. nebo 48. návštěva kraje a vy právě dnes máte jednu prioritu. Jste prvním krajem, kde jsem při vchodu do krajského úřadu ztratil botu. Naštěstí se našla, moje žena mi ji nasadila a utáhla," uvedl Zeman. Podotkl při tom, že jeho ztracená bota zřejmě vyplní u novinářů veškerou plochu a na důležitá témata už nezbyde prostor.

K důležitým tématům patřilo třeba možné dřívější ukončení intervencí ČNB. Co o tom Zeman řekl, si můžete pustit na následujícím videu:

Intervence České národní banky jsou totéž, jako když podáváte sportovci anabolika. (Video: Lucie Stuchlíková)

Návštěva Olomouckého kraje je první návštěvou regionů poté, co Zeman oznámil, že se hodlá znovu ucházet o funkci.

Mám jen dvě nemoci. Miloš Zeman oznamuje, že bude kandidovat:

Miloš Zeman oznamuje, že bude kandidovat na prezidenta.

Do své funkce byl zvolen na začátku roku 2013, pětileté období mu vyprší v březnu 2018. Při oznámení, že hodlá obhajovat svůj mandát, zároveň uvedl, že absolvoval vyšetření, které potvrdilo, že má cukrovku a polyfunkční neuropatii. Problémy mu dělá hlavně chůze po schodech, při které mu musí asistovat jeho okolí, a neujde také delší vzdálenosti. Zeman sám svůj zdravotní stav nedávno označil za stabilizovaný. V září oslaví 73. narozeniny.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované