Hlavní obsah

Aktivisté se připoutali k Úřadu vlády, policisté je po necelé hodině sundali

Aktivisté z hnutí Rebelie proti vyhynutí se připoutali k Úřadu vlády. (Video: Seznam.cz, Seznam Zprávy)

 

Reklama

12. 7. 2019 14:05

Extinction Rebellion je mezinárodní hnutí, které se snaží bojovat proti klimatickým změnám.

Článek

Trojice aktivistů z hnutí Extinction Rebellion ČR – Rebelie proti vyhynutí se v pátek kolem 14:00 připoutala k lešení na budově Úřadu vlády. Klíče od řetězů hnutí údajně rozeslalo na ministerstva průmyslu a obchodu, životního prostředí a Pražský hrad.

Aktivisté tak chtěli upozornit na politiku české vlády vůči klimatické krizi. Na místo dorazila policie, která zámky na krcích aktivistů postupně odemkla a muže osvobodila.

„Vláda musí říci pravdu o klimatu a širším ekologickém stavu nouze, změnit nekonzistentní legislativu a společně s médii komunikovat s občany,“ uvádí Rebelie proti vyhynutí na svých webových stránkách.

„Vláda musí nařídit právně závazná pravidla k dosažení nulových uhlíkových emisí do roku 2025 a redukovat úroveň spotřeby. Žádáme vytvoření Shromáždění občanů, které by dohlíželo na zavádění změn, a byl tak vytvořen účelný demokratický nástroj,“ uzavírá hnutí svoje požadavky.

Není to poprvé, co Rebelie proti vyhynutí v Česku organizuje protestní akci. Před několika týdny prošel Prahou průvod aktivistů, kteří nesli centrem města rakev. Metaforou mrtvého lidstva tak chtěli upozornit na zhoršující se stav klimatu.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované