Hlavní obsah

Záznam: V Rozvadově najel kamion do davu lidí. Největší cvičení záchranářů v historii

Hromadná nehoda v Rozvadově. Záznam z největšího česko-německého cvičení složek záchranného systému. (Video: Barbora Němcová, Seznam.cz)

21. 5. 2018 13:09

Pět stovek záchranářů, policistů a figurantů z Česka a Německa trénovalo na hraničním přechodu na hromadnou nehodu s obrovským počtem zraněných. Šlo o dosud největší cvičení českých a bavorských integrovaných záchranných složek. Přímý přenos jsme vysílali na Seznam.cz.

Článek

V Rozvadově na Tachovsku se odehrávalo cvičení integrovaného záchranného systému, největší svého druhu. Při simulovaném hromadném neštěstí bylo zraněných na dvě stě padesát. Na místě zasahoval zhruba stejný počet záchranářů a policistů, a to včetně záchranářů Bavorského červeného kříže.

Poblíž odstavné plochy pro kamiony na české straně se fiktivně střetl nákladní vůz s několika osobními auty a poté najel do pokojného shromáždění. Z 250 figurantů z řad studentů zdravotnictví představovalo patnáct usmrcené lidi, deset filmových figurín simulovalo devastační poranění, 30 bylo bezprostředně ohroženo na životě a 25 představovalo lidi s těžkým zraněním. Týmy záchranářů je rozvezly do českých a německých nemocnic. Dalších 80 lidí bylo postiženo psychickými traumaty, popsal mluvčí krajské záchranné služby Martin Brejcha.

Podle Brejchy mělo cvičení odhalit možné slabiny při záchranných akcích podobného rozsahu.

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené