Hlavní obsah

Přívalové lijáky dorazily. Výstraha platí až do večera

Foto: pxhere.com

Ilustrační fotografie.

Reklama

19. 7. 2020 16:46
aktualizováno • 19. 7. 2020 18:58

Bouřky zatím skrápí hlavně území Čech.

Článek

Hladina řeky Loučná v Cerekvici nad Loučnou na Svitavsku po přívalových deštích dnes odpoledne vystoupala nad hranici prvního povodňového stupně. Na prvním stupni byla od 13:00 do zhruba 18:20, kdy se vrátila k normálu, vyplynulo z dat Povodí Labe. První stupeň povodňové aktivity znamená povodňovou bdělost.

Hladina Loučné v Cerekvici dnes ve 13:40 dosáhla až 136 centimetrů, přičemž ještě v poledne se pohybovala na úrovni 56 centimetrů. Dnes po 15:00 hladina klesla na 102 centimetry a těsně nad hranicí prvního stupně povodňové aktivity se držela přes tři hodiny. V 18:20 klesla na 99 centimetrů. Hranice prvního povodňového stupně je 100 centimetrů, druhého stupně 150 centimetrů. Řeka Loučná byla odpoledne ve východních Čechách jediným tokem, který v bouřkách doprovázených místy silným deštěm dosáhl prvního stupně povodňové aktivity.

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) na nedělní odpoledne vydal výstrahu s nízkým stupněm nebezpečí, že Českou republiku zasáhnou místy silné bouřky s přívalovými srážkami a krupobitím. Mohou stoupnout hladiny malých toků, hrozí zatopení podchodů, podjezdů, sklepů a jiných níže položených míst. Výstraha platí až do nedělního večera.

Podle předpovědi meteorologů by v pondělí v Pardubickém kraji mělo být většinou oblačno až polojasno, místy přeháňky nebo bouřky, ráno ojediněle mlhy. Nejvyšší denní teploty budou mezi 25 až 28 stupni Celsia, v 1000 metrech na horách kolem 19. Vítr má být slabý proměnlivý, který může v bouřkách zesilovat.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované