Hlavní obsah

Prodej ojetých vozů v Česku loni stoupl o dvě procenta na 765 tisíc

Prodej ojetých vozů v Česku loni stoupl o dvě procenta na 765 000. (Video: Karolína Štuková, Seznam.cz)

13. 2. 2019 15:59

Český trh ojetých vozidel loni meziročně vzrostl o dvě procenta zhruba na 765 000. Z toho necelá čtvrtina připadla na osobní vozy dovezené ze zahraničí. Jejich počet meziročně stoupl o 3,8 procenta na 177 717, byl nejvyšší od roku 2008.

Článek

Průměrná cena ojetého vozu loni meziročně vzrostla o 13 procent na 226 500 korun. „To je důkazem toho, že kupující hledají kvalitnější a vybavenější vozy, do kterých jsou ochotni více investovat. Zejména díky ukončeným operativním leasingům se loni rozšířila nabídka zánovních vozů, což mělo mimo jiné také vliv na snížení procentuálního podílu aut se stočeným tachometrem,“ uvádí Cebia.

Lidé si také koupi auta déle promýšlejí. Průměrná doba prodeje mírně vzrostla zhruba na tři měsíce. Kupující se také stále více zajímají o historii vozidel.

U vozů z ciziny si dejte pozor na přetočený tachometr, říká znalec

Z hlediska paliva loni u ojetých vozů převažoval zájem o naftové motory, které tvořily 58 procent všech prodejů. Následovaly benzin, LPG a CNG. Podíl elektromobilů byl 0,1 procenta.

Nejprodávanějším modelem mezi ojetými vozy byla opět Škoda Octavia se zhruba desetinovým podílem. Následovaly Škoda Fabia, Volkswagen Passat a Volkswagen Golf.

Nejoblíbenějšími barvami u ojetých vozů podle údajů Cebia zůstávají šedá a bílá, kterým patří dohromady téměř dvě pětiny trhu. Následují černá, modrá, stříbrná a červená.

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené