Hlavní obsah

Projeli jsme se obřími garážemi pod Letnou. V září je otevřou

Parkovací místa na Letné. (Video: Jaroslav Gavenda)

 

Reklama

27. 7. 2017 11:35

Praha v září otevře velké podzemní parkoviště pod Letenskou plání. Část je vyhrazena pro místní obyvatele.

Článek

Po několika letech čekání otevře Praha v září podzemní garáže pod Letenskou plání, které byly postaveny spolu s tunelovým komplexem Blanka.

Termín otevření byl stanoven už několikrát, nikdy se ho však nepodařilo skutečně dodržet. Naposledy Praha plánovala otevřít parkovací komplex o třech podlažích loni na podzim. A také předloni na podzim.

Část z celkového počtu více než 800 parkovacích míst bude sloužit rezidentům z Prahy 7, zbývající kapacita je připravena pro běžný provoz ostatním řidičům.

Kromě parkování automobilů se plánuje také určitá kapacita pro bicykly.

Pražský radní pro dopravu Petr Dolínek slibuje, že cena pro rezidenty by měla činit kolem 800 korun měsíčně, sazba za celodenní parkování kolem 150 korun.

Nová parkovací místa mají ulehčit Letné například v době, kdy se hraje fotbal a v ulicích Prahy 7 je v době utkání složité zaparkovat.

Jak ukazuje ve videu reportér Seznamu, v současné době je v garážích už vše připravené. Fungovat by měla i veškerá technologická zařízení, která v minulosti byla jednou z příčin, proč se otevření odkládalo.

Částka, za niž byly garáže postaveny, byla zahrnuta v ceně tunelu Blanka. Tunel vyšel město na více než 40 miliard korun a zprovozněn byl v září 2015. Garáže mají vlastní technologická zařízení, která jsou na zařízeních Blanky nezávislá.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované