Hlavní obsah

Propadák filmu s Lucií Vondráčkovou. Tvůrci The Perfect Kiss kontaktují kritiky, jestli ho opravdu viděli

Je The Perfect Kiss dokonalým propadákem roku? (Video: Barbora Marková, Seznam.cz)

27. 1. 2019 18:27
aktualizováno • 27. 1. 2019 20:27

The Perfect Kiss. Film, o kterém se stále více mluví. A bohužel ne v dobrém. Režisérka Tina Adams ho prezentuje jako kanadský romantický trhák s Lucií Vondráčkovou. Na filmovém hodnotícím portále ČSFD se přitom snímek dočkal pouhých 13 %. Tvůrci si ale za filmem stojí a začali obesílat některé uživatele s tím, ať potvrdí, že film opravdu viděli.

Článek

„The Perfect Kiss, protože je to takový bezvadný název, který prodává...“ Takhle ještě před premiérou mluvila ve studiu Seznamu o filmu režisérka Tina Adams. Diváky lákala na romantický trhák v kanadské produkci, který si o Vánocích prostě nesmíte nechat ujít.

Skutečnost – tedy alespoň tady v Česku – byla trochu jiná. Film se nedočkal ani novinářské premiéry, v kinech navíc kvůli malému zájmu vydržel jen několik týdnů a vidělo ho přesně 485 diváků. Hodnocení? Na Československé filmové databázi pouhých třináct procent.

Jednu dobu to vypadalo, že se film zmátoří. Na zmiňovaném serveru se začala objevovat kladná hodnocení, která snímek vyšvihla na 50 %. Podle ČSFD se ale jednalo o podvod, a to prostřednictvím falešných účtů.

„Falešné účty uživatelů, zakládané za účelem ovlivňovat výsledné procentuální hodnocení ČSFD.cz, mažeme, jakmile na ně sami natrefíme, nebo nás na ně někdo upozorní. U filmu The Perfect Kiss jsme je promazali, a proto film opět na hodnocení klesl,“ sdělil přes e-mailovou konverzaci za server csfd.cz Martin Pomothy.

„To je nevysvětlitelné... Věřte, nebo nevěřte, je tam k dnešnímu dni 242 příspěvků od lidí, kteří ten film viděli. Přemýšlím, jak to v tom kině zvládli, když se do kina chodí ve dvou. Takže skutečně každý divák, který to kino navštívil, napsal posudek, což je zvláštní věc,“ vysvětluje režisérka.

Tvůrci proto začali obesílat e-mailem některé filmové fanoušky, kteří se k filmu negativně vyjádřili, s požadavkem o potvrzení, že film skutečně viděli: „Chtěli jsme si to prověřit, jak to skutečně je, a oslovili jsme prvních deset uživatelů, a zcela otevřeně jsme je poprosili, aby nám potvrdili, že film opravdu viděli – a ozvali se nám dva,“ doplňuje Adams.

Zvláštních věcí je kolem filmu ale hned několik. Od údajné třímilionové finanční injekce od Tomáše Plekance až po údajný úspěch v zámoří, i když se tam snímek promítal jen v Santa Monice a Montréalu.

Zajímá vás víc? Podívejte se na úvodní video. Reportáž je součástí magazínu Slavní. V premiéře jej můžete sledovat každou neděli od 21:00 na celoplošné Televizi Seznam.

Jak naladit Televizi Seznam u vás doma? Praktický návod ZDE.

A sledujte nás také na Facebooku.

Reklama

Doporučené