Hlavní obsah

První sobota prázdnin. Cestu na Jadran blokuje špunt na tradičním místě

Foto: Profimedia.cz

Ilustrační fotografie.

Reklama

3. 7. 2021 16:36

Se třetím prázdninovým dnem přicházejí i hlášení o kolonách na trase do Čechy oblíbené dovolenkové destinace. Až několik hodin si lidé počkají na hranicích mezi Slovinskem a Chorvatskem.

Článek

Na mnohakilometrové fronty a až tříhodinové čekání se musí připravit turisté na slovinských hraničních přechodech s Chorvatskem. Nejhorší situace je na sjezdu na hraniční přechod Dobovec, varovalo slovinské Středisko dopravních informací pro státní silnice, které citoval zpravodajský server RTV Slovenija.

Na dálnici před hraničním přechodem Gruškovje se vytvořila čtyřkilometrová kolona a čekací doba je více než dvě hodiny. Na dálnici před hraničním přechodem Obrežje zase stojí kolona vozů dlouhá jeden kilometr s čekají dobou jedna až dvě hodiny.

Na již zmíněném hraničním přechodu Dobovec je čekací doba na sjezd tři hodiny a dopravní zácpa dosahuje sedmi kilometrů. Na hraničním přechodu Dragonja je třeba počítat s dva kilometry dlouhou kolonou a hodinovým čekáním.

Dopravní zácpa je také na rakouské straně před přechodem Šentilj směrem do Slovinska, na rakouské straně tunelu v pohoří Karavanky a za tunelem před Jesenicí na západ směrem na Lublaň. Tunel ve směru do Slovinska je z bezpečnostních důvodů občas uzavřen.

Reklama

Doporučované