Hlavní obsah

V Brně začíná veletrh Amper. Přijede 570 vystavovatelů, obsadí tři pavilony

Foto: Getty Images

Ilustrační foto.

Reklama

17. 5. 2022 10:37

Ve třech pavilonech brněnského výstaviště dnes začíná veletrh Amper, koná se po třech letech, tedy dvou vynechaných ročnících.

Článek

Zaměřuje se na elektrotechniku, energetiku, automatizaci, komunikaci, osvětlení a zabezpečení. Na veletrhu, který pořádá společnost Terinvest, se do pátku představí 570 firem z 27 zemí. Jejich expozice zaberou 13 500 čisté výstavní plochy v pavilonech P, F, V a na venkovních plochách.

Nejvíce vystavovatelů bude zastupovat Indii, celkem 48 firem, následuje Slovensko s 38 firmami a Německo s 25 firmami. Pořadatelé předpokládají, že veletrh během čtyř dnů navštíví 40 000 odborníků. Vystavují na něm velké nadnárodní korporace i středně velké české firmy, představují se také start-upy.

Odborný doprovodný program zahrnuje konference, semináře i přednášky týkající se automatizace a digitalizace, energetiky, internetu věcí, 5G sítí, eletromobility a smart city. Součástí veletrhu je i soutěž o nejpřínosnější exponát Zlatý Amper, kam se letos přihlásilo 20 firem. Veletrh bude přístupný do čtvrtka od 9:00 do 17:00, v pátek zavírá o hodinu dříve.

Reklama

Doporučované