Hlavní obsah

Sokolov dá příspěvkovým organizacím na energie o 12 milionů korun více

Foto: Getty Images

Ilustrační foto.

Reklama

18. 6. 19:13

Sokolov v souvislosti se zdražováním energií zvýší příspěvky městským organizacím o 12 milionů korun. Týká se to hlavně sportovišť v areálu Baník i městského bazénu, kde se zdražení energií projeví nejvíce.

Článek

Radnice plánuje řadu úsporných opatření, navýšení rozpočtů ale nemusí být konečné. „Třeba jen na veřejném osvětlení to dělá 5,6 milionu, na plaveckém stadionu je navýšení o dva miliony, celkové náklady na plavecký stadion jsou sedm milionů. Další jsou energie v areálu Baník Sokolov, kde je zimní stadion, fotbalové hřiště, ale významné jsou i naše školy a školky,“ uvedla starostka Renata Oulehlová (ANO).

Město odebírá teplo z elektrárny Sokolovské uhelné v Tisové, kde se topí převážně uhlím. Cena za teplo se tak Sokolovu výrazně nezvýšila, jako například v sousedním Chebu, kde je primárním zdrojem vytápění plyn. Zdražila ale elektřina, kterou Sokolov nakupoval společně s Karlovarským krajem. Zatímco loni měl kraj, jeho organizace a obce, které se ke společnému nákupu připojily, cenu za silovou elektřinu 1218 korun za megawatthodinu (MWh), pro letošní rok cena stoupla na 4152 korun. Od letošního roku bude město nakupovat elektřinu samo.

Radnice připravuje úsporná opatření. V plánu je vyměnit zbývající veřejné osvětlení za úspornější LED nebo solární lampy. Využít k tomu chce i dotace. Omezovat svícení na ulicích ale vedení města zatím nechce. Podle starostky je většina škol i školek již zateplená. Do budoucna je v plánu osadit ploché střechy městských objektů solárními panely.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované