Hlavní obsah

Plzeň opět ruší veřejné rozsvícení vánočního stromu, lidé ho uvidí on-line

Foto: Profimedia.cz

Ilustrační foto.

Reklama

23. 11. 16:29

Plzeň kvůli nepříznivé epidemické situaci a s ohledem na platná vládní opatření zruší nedělní slavnostní rozsvícení vánočního stromu pro veřejnost a celý program připravený na první adventní neděli.

Článek

Na náměstí, kde začínají měsíční adventní trhy, tak nebude město nic organizovat. Plzeňané mohou v neděli 28. listopadu od 17:30 sledovat náhradní program na facebookových stránkách města a v regionálních televizích TV ZAK a Plzeň TV. Zazní vánoční program v podání souboru Plzeňský MLS – malý lidový soubor, poté vánoční strom rozsvítí primátor Martin Baxa a biskup Tomáš Holub.

„Bohužel se nám opakuje situace z loňska a velmi mě mrzí, že i letos budeme o klasické a Plzeňany tolik oblíbené rozsvícení stromku za účasti tisíců lidí ochuzeni. Nicméně věřím, že si všichni najdeme chvilku a zasedneme v neděli u obrazovek vedle svých blízkých a alespoň takto budeme symbolicky u rozsvícení a zahájení adventu,“ řekl Baxa.

Kulturní program už kvůli sílící pandemii zrušily také například Rokycany. Neuskuteční se Zpívání pod vánočním stromem. Adventní trhy budou v plánovaném termínu 26. a 27. listopadu, vánoční strom na Masarykově náměstí se rozsvítí v průběhu těchto dvoudenních trhů, uvedla radnice.

Vánoční strom už stojí také například na náměstí v Domažlicích. Na sobotu 27. listopadu na 16:00 je naplánováno slavnostní rozsvěcení. „Zda proběhne v celém připravovaném rozsahu, či bude nutné přistoupit k úpravám či omezením, záleží na aktuálně platných opatřeních a možných rozhodnutí hygieniků,“ uvádí město na svých stránkách.

Plzeňské náměstí letos zdobí 40 let stará patnáctimetrová jedle obrovská ze zahrady v obci Zahrádka nedaleko Teplé v Karlovarském kraji. Tento druh stromu má Plzeň jako vánoční strom vůbec poprvé.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované