Hlavní obsah

Cestující pražskou MHD se od 25. března svezou všemi vltavskými přívozy

Foto: Jan Mihaliček

Ilustrační foto.

Reklama

22. 3. 12:20

Cestující pražskou veřejnou dopravou se budou moci od soboty 25. března svézt všemi vltavskými přívozy. Do provozu se vrátí ty, které jsou přes zimu mimo provoz. Dočasně bude také fungovat přívoz P7 mezi Holešovicemi a Karlínem.

Článek

Všechny přívozy poplují do 29. října. ČTK to dnes sdělil Filip Drápal, mluvčí organizace Ropid, která plánuje pražskou MHD. Na přívozech platí běžný tarif MHD. Vltavu v Praze v sezoně křižuje sedm přívozů a dva z nich fungují celoročně.

Celoročně jsou v provozu přívozy P1 ze Sedlce do lokality Zámky a P2 z Podbaby do Podhoří. Od soboty se lidé svezou opět přívozy P3 od Lihovaru na Dvorce, P5 z Císařské louky na podskalskou Výtoň a P6 spojující Lahovičky a Modřany.

Do července bude v provozu také přívoz P7 od Holešovické tržnice na Rohanský ostrov. Kvůli stavbě Štvanické lávky je zrušena zastávka na ostrově. Po dokončení lávky bude přívoz zrušen. Namísto něj pak bude obnoven provoz nejnovějšího pražského přívozu P4 mezi Velkou Chuchlí a Belárií v Modřanech.

Loni přepravily pražské přívozy více než 619 000 lidí, což je meziročně víc. Nejvytíženějším přívozem byla linka P2 mezi Podbabou a Podhořím, která přepravila 219 000 cestujících a 23 000 kol. Druhým nejvyužívanějším přívozem byla se 119 000 cestujícími linka P5 z Císařské louky na Výtoň a smíchovskou náplavku. Třetí příčku obsadil přívoz P7 s 88 000 lidmi.

Reklama

Doporučované