Hlavní obsah

Seznam spolupracuje s firmou Cyclomedia. Vylepší snímky nejen v aplikaci Mapy.cz

Foto: Seznam.cz

Služba Mapy.cz bude nabízet kvalitnější panoramatické snímky.

Reklama

28. 4. 2021 14:31

Seznam.cz spolupracuje s firmou na zpracování obrazových dat Cyclomedia. Uživatelům nabídne kvalitnější panoramatické snímky v aplikaci Mapy.cz a v dalších službách.

Článek

Seznam.cz uzavřel smlouvu o dlouhodobé spolupráci s nizozemskou společností Cyclomedia, která je světovou špičkou v oblasti sběru a zpracování obrazových dat ze silniční sítě. Už v létě tak začne česká internetová jednička nabízet nejkvalitnější možné panoramatické snímky, a to nejen v aplikaci Mapy.cz, ale i v rámci svých dalších služeb.

„Velmi nás těší, že našim uživatelům budeme moci prezentovat data v nejlepší dostupné kvalitě,“ říká Robert Drozda, ředitel divize služeb Seznam.cz, a dodává, že snímkování začne v květnu a první výsledky budou dostupné v létě.

„Cyclomedia je hrdá, že si ji společnost Seznam.cz vybrala jako dodavatele snímání s vysokým rozlišením a poskytovatele přesných geoprostorových údajů České republiky pro 3D pozemní zobrazení. Těšíme se na dlouhodobou spolupráci, která uživatelům různých platforem Seznamu zprostředkuje vysoce kvalitní zobrazení,“ doplňuje Wessel van Hoek, obchodní ředitel společnosti Cyclomedia pro severní Evropu a rozvíjející se trhy.

Technologie společnosti Cyclomedia nabízí kvalitní a geograficky přesně zaměřené sférické snímky veřejného prostředí, které začne Seznam.cz nově využívat nejen v aplikaci Mapy.cz, ale i v dalších službách, jako jsou třeba Firmy.cz nebo Sreality.cz. „Zobrazíme lepší kvalitu panoramatických fotografií například u profilů objektů registrovaných v katalogu Firmy.cz nebo panoráma okolí u nemovitostí na portálu Sreality.cz,“ upřesňuje Jan Kunz, produktový manažer Mapy.cz.

Flotila vozidel Cyclomedia vybavená kamerovým systémem a dalšími senzory bude snímat území celé České republiky. „Už letos získáme fotografie a data třetiny silniční sítě našeho území a více než dvaceti největších měst,“ dodává Kunz. Nasnímaná data Seznam využije i při dalším zlepšování navigace včetně dopravních informací.

Služba Mapy.cz svým uživatelům poskytuje aktuální dopravní informace a umožňuje vyhledat atraktivní místa v jejich okolí, poskytuje tipy na zajímavé výlety, ať už pěšky, na kole nebo autem. Může doporučit i nejbližší restaurace, hotely nebo zastávky městské hromadné dopravy. Mapy.cz prostřednictvím počítače nebo mobilního telefonu denně využívá 750 tisíc lidí.

Společnost Cyclomedia snímá data a transformuje je do náhledů, které lidem umožní pochopit komplexnost okolního prostředí. Cyclomedia dodává praktické náhledy za použití světově nejpřesnější 360° vizualizace ulic, která je vylepšena inovativní analytikou řízenou umělou inteligencí.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované