Hlavní obsah

Co je Sherlock? Redakce Seznam Zpráv se otevírá veřejnosti všech věkových kategorií

31. 7. 2019

Workshop pro Sherlocky.

Projekt Sherlock odstartoval v létě 2018. Je to způsob, jak otevřít redakci Seznam Zpráv lidem, ať už se jedná o studentské stáže, vzdělávací kurzy pro seniory nebo exkurze v redakci a zákulisí Televize Seznam.

Článek

Sherlock Hoax

Sherlock je tým stážistů z řad vysokoškolských studentů, kteří se u nás v redakci učí, jak být novinářem v 21. století. Během jednoho semestru si vyzkouší základy novinářiny, práci s informacemi a rešerše, ale také proniknou do tajů dezinformací. Podívejte se na ukázky jejich práce nebo se rovnou na stáž přihlašte zde.

Stážisti při práci.

Sherlock Senior

Sherlock Senior je vzdělávací program o médiích a dezinformacích pro seniory. Projekt zahrnuje stáže přímo v redakci, semináře v regionech, ale také tištěné materiály nebo měsíční newsletter o řetězových e-mailech. Chcete dostávat novinky o programu nebo přihlásit své prarodiče? Podrobnosti najdete zde.

Senioři a sociální sítě.

Výukové materiály

V redakci vzniká mnoho nadčasových videí, infografik nebo kvízů o historii, politice, ekologii nebo světě médií. Ty nabízíme volně k využití učitelům, vzdělávacím institucím nebo komukoli, kdo by se rád dozvěděl víc. Podívejte se zde, jestli něco nezaujme i vás, nebo si zkuste vyplnit některý z našich testů.

Jedno z videí je třeba o tom, jak funguje americký Kongres.

Doporučujeme

Další zprávy