Hlavní obsah

Co je Sherlock? Redakce Seznam Zpráv se otevírá veřejnosti všech věkových kategorií

31. 7. 2019

Návštěvy v našem studiu

Projekt Sherlock odstartoval v létě 2018. Je to způsob, jak otevřít redakci Seznam Zpráv lidem, ať už se jedná o studentské stáže, vzdělávací kurzy pro seniory nebo exkurze v redakci a zákulisí Televize Seznam.

Článek

Sherlock Hoax

Sherlock je tým stážistů z řad vysokoškolských studentů, kteří se u nás v redakci učí, jak být novinářem v 21. století. Během jednoho semestru si vyzkouší základy novinářiny, práci s informacemi a rešerše, ale také proniknou do tajů dezinformací. Podívejte se na ukázky jejich práce nebo se rovnou na stáž přihlašte zde.

Naši stážisti na fotografickém workshopu

Sherlock Senior

Sherlock Senior je vzdělávací program o médiích a dezinformacích pro seniory. Projekt zahrnuje stáže přímo v redakci, semináře v regionech, ale také tištěné materiály nebo měsíční newsletter o řetězových e-mailech. Chcete dostávat novinky o programu nebo přihlásit své prarodiče? Podrobnosti najdete zde.

Senioři a sociální sítě.

Seznam Zprávy pro školy

V redakci vzniká mnoho nadčasových videí, infografik nebo kvízů o historii, politice, ekologii nebo světě médií. Ty nabízíme volně k využití učitelům, vzdělávacím institucím nebo komukoli, kdo by se rád dozvěděl víc. Školám také pomáháme při výuce mediální výchovy nebo jim nabízíme exkurze v naší redakci.Podívejte se zde, jestli něco nezaujme i vás, nebo si zkuste vyplnit některý z našich testů.

Jedno z videí je třeba o tom, jak funguje americký Kongres.

Doporučujeme

Další zprávy