Hlavní obsah

Škoda dnes zahájila prodej prvního elektrického SUV Enyaq iV

Foto: Seznam Zprávy

Ilustrační snímek.

Reklama

13. 5. 2021 23:08

Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto dnes oficiálně zahájila prodej prvního elektrického SUV značky Enyaq iV. Již v předprodeji si vůz objednalo na 400 zákazníků, první vozy se tak dnes předávají zákazníkům.

Článek

Škoda Auto o tom dnes ČTK informovala v tiskové zprávě. Podle aktuálního ceníku startuje Enyaq iV na ceně 1 072 900 korun. U dealerů značky Škoda se dnes koná předváděcí akce, kde si mohou lidé nové elektrické SUV vyzkoušet. Enyaq iV nabídne dojezd až 535 kilometrů. Zákazníci mohou volit mezi základním provedením s baterií o kapacitě 62 kWh a výkonnějším provedením s baterií 82 kWh. Přes 90 procent zákazníků v předprodeji zvolilo výkonnější variantu. Pro výkonnější model platí startovací cena 1 202 900 Kč.

Škoda buduje vlastní síť nabíjecích bodů, v areálech dealerství značky je k dispozici dohromady 226 veřejných či poloveřejných nabíjecích stanic. Na příchod elektrických vozů se prodejní síť značky připravovala i jinak, v každém regionu je například aktivní minimálně jedno servisní místo, které dokáže opravit závady na trakční baterii a vysokonapěťové soustavě.

Na začátku května při otevření 300. dobíjecí stanice společnosti ČEZ uvedl ministr dopravy, průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO), že na českých silnicích nyní jezdí asi 7000 plně elektrických automobilů a dalších asi 3500 hybridů. Očekává, že kolem roku 2030 by jich mohlo v Česku jezdit 220 000 až 500 000. Počet dobíjecích stanic by měl odpovídat zhruba desetině počtu elektromobilů. Po celé republice je nyní podle něj asi 700 dobíjecích stanic, které zvládnou v jednu chvíli nabíjet zhruba 1400 aut. Jen ČEZ za poslední rok postavil 100 dobíjecích stanic.

Škoda Auto loni dodala celosvětově přes jeden milion aut. Provozuje tři výrobní závody v České republice, vyrábí v Číně, Rusku, na Slovensku a v Indii, většinou prostřednictvím koncernových partnerství, dále na Ukrajině a v Kazachstánu ve spolupráci s lokálními partnery. Je aktivní na více než 100 trzích.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované