Hlavní obsah

Skupina Accolade postaví v Přešticích novou výrobní halu

Rozhovor se spoluvlastníkem Accolade Milanem Kratinou. (Video: Seznam Zprávy)

 

Reklama

18. 7. 2019 10:01

Česká investiční skupina Accolade chce v Přešticích na jižním Plzeňsku postavit novou halu pro lehkou výrobu o rozloze 18 500 metrů čtverečných. Hlavním důvodem je dobrá kondice firem podnikajících v lehké výrobě, které mají zájem se rozvíjet.

Článek

Předběžně se počítá s náklady na výstavbu haly ve stovkách milionů korun. U projektu nyní začalo posouzení vlivu stavby na životní prostředí (EIA). Pokud vše půjde podle standardního schvalovacího procesu, se stavbou by se mohlo začít na začátku příštího roku, řekl mediální zástupce Accolade Jakub Splavec.

Accolade převzala před časem v Přešticích halu s plochou téměř 14 tisíc metrů čtverečních, v níž má na 15 let smlouvu s firmou International Automotive Components Group (IAC), výrobcem nových materiálů pro interiéry automobilů.

„Projekt výstavby nové haly je logickou reakcí na poptávku firem, které již v regionu působí. Rozvoji moderního průmyslu v ČR se daří a investoři i naši nájemci se logicky chtějí rozvíjet. Získávají nové zakázky a velkou část peněz vrací zpět do modernizace výroby,“ řekl k projektu ředitel rozvoje nových lokalit Accolade Jiří Stránský. Podle něj by nový projekt měl do Přeštic a okolí přinést průmysl s vysokou přidanou hodnotou, vyžadující vyšší míru kvalifikované práce.

Skupina Accolade se zaměřuje na přípravu nájemních prostor pro lehký průmysl, logistiku a e-commerce. V České republice, Polsku a Německu dosud uskutečnila 26 velkých průmyslových projektů. V Plzeňském kraji má kromě Přeštic průmyslové parky také například v Ostrově u Stříbra či v Klatovech. Accolade nedávno představila plán na vybudování polygonu pro vývoj a testování samořiditelných vozidel u Stříbra.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované