Hlavní obsah

Slonici z Rakouska se ve Dvoře Králové daří dobře, již chodí ven

Foto: Tomáš Svoboda, Seznam Zprávy

Ilustrační fotografie.

Reklama

13. 11. 2020 20:27

Samici slona afrického, která před třemi týdny přijela ze zoo ve vídeňském Schönbrunnu do Safari Parku Dvůr Králové nad Labem, se v novém domově daří dobře.

Článek

Již několik dní po příjezdu byla ve venkovním výběhu. „Slonice je klidná, s ošetřovateli dobře spolupracuje, již má nastavený denní režim,“ řekl zoolog Jiří Hrubý. Slonici lidé zatím vidět nemohou, protože celý Safari Park je kvůli vládním epidemickým nařízením uzavřený.

Slonice jménem Drumbo nyní chodí každý den ven, kde již zná všechny výběhy. V pavilonu slonů je se dvěma původními samicemi, ale je od nich oddělená. „Žádnou agresivitu mezi zvířaty nepozorujeme,“ uvedl Hrubý. Po drobných úpravách ve výběhu by mohlo přijít na řadu spojování zvířat. Hrubý upozornil, že proces spojování nelze uspěchat. Musí podle něj být postupný a mohl by trvat v měsících.

Šestačtyřicetiletá samice Drumbo se narodila v roce 1974 v Zimbabwe, ve vídeňské zoo žila od roku 1992. Ve Dvoře Králové by měla výrazně obohatit sociální život stávajících samic Saly a Umbu, kterým je 38 a 39 let. Současně by měla ve Dvoře Králové strávit klidné stáří.

Dvorská zoo slony africké chová od roku 1969. Nejvíce slonů, celkem šest, bylo ve Dvoře Králové chováno po transportu z Afriky v roce 1984. Skupina se však postupně zmenšovala a od úhynu samce Kita v roce 2017 zůstaly v safari parku jen samice Saly a Umbu. Sloní mládě se v zoo dosud nenarodilo.

Safari Park patří Královéhradeckému kraji a s roční návštěvností přes půl milionu lidí je nejnavštěvovanějším turistickým cílem na východě Čech. Ztráty z nynějšího nuceného uzavření kvůli epidemii covidu-19 jeho představitelé dříve odhadli na miliony korun.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované