Hlavní obsah

Soubor Cirk La Putyka v sobotu uvede svůj dlouho plánovaný opus Cesty

Foto: Jan Mihaliček, Seznam Zprávy

Ilustrační foto.

Reklama

11. 9. 15:35

Novocirkusový soubor Cirk La Putyka odehraje premiéru svého dlouho chystaného představení Cesty. Svým dosud nejrozsáhlejším projektem chtěla skupina loni na jaře oslavit své desetileté působení na české i mezinárodní scéně.

Článek

Pandemie oslavy znemožnila, ze souboru však učinila jednoho z nejaktivnějších prvků z uměleckého světa, který se snažil lidem zasaženým bezprecedentní společenskou izolací kulturu všemi možnými způsoby zpřístupnit.

Představení Cesty se mělo ode dneška v režii Rosti Nováka mladšího hrát v šapitó Azyl78 na Výstavišti v pražských Holešovicích do 24. září. Z důvodu velkého zájmu pořadatelé přidali ještě termín 25. září. V Cestách vystoupí přes 35 herců, akrobatů, tanečníků a hudebníků. Kromě zářijových termínů další reprízy nejsou podle pořadatelů kvůli náročnosti projektu zatím v plánu. Vstupenky na všechny termíny jsou v předprodeji.

Tvůrci slibují vrcholný nový cirkus plný akrobacie, žonglování, tance a náročných čísel. Pro diváky připravují velkolepou scénu, výpravu i techniku. V šapitó se potká moderní technologie, světla, zvuk a specifický pohled na cirkusové umění s tradicí cirkusových šapitó a historií českého cirkusového umění.

V představení projdou diváci společně s umělci čtyři cesty, které jsou důležité pro soubor, jeho tvůrce, akrobaty, tanečníky, herce, scénografa, kostýmního výtvarníka, technickou složku i produkci. První z cest je inspirovaná největším evropským Cirkusem Kludský. Druhá je ta, po níž kráčí soubor Cirk La Putyka, je o osobnostech, které jej tvoří. Třetí cesta se dotkla všech v posledním roce, kdy umělci hledali cesty k divákům a naopak. Poslední inspirační cestou je pro tvůrce přímo den, kdy návštěvníci usednou v šapitó Azyl78.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:
Rostislav Novák ml.

Doporučované