Hlavní obsah

Zná recept na úspěch českých fotbalistů. Co chystá na Součka a spol.?

Nejen láska, ale i fotbalová vášeň prochází žaludkem. Kdo tomu nevěří, ať si rozhodně pustí nový díl série Jedeme na EURO. Právě zde: (Video: Seznam Zprávy)

 

Reklama

10. 6. 13:00

Sejdou se Čech, Angličan, Skot a Chorvat… Zní to jako vtip? Fotbaloví znalci vědí, že tohle složení nápadně připomíná los skupiny D na fotbalovém Euru, které začne už v pátek. Nový díl série Jedeme na Euro je o fotbale a o jídle.

Článek

Kuchař Rudolf Juriga spolupracuje s českou fotbalovou reprezentací už od EURO 2012. Asi vás nepřekvapí jeho odpověď na otázku, kdo z trenérů, jež u národního výběru zažil, byl největší pedant na kalorie. „Jednoznačně Karel Jarolím,“ neváhal ani vteřinu.

Kuchař Rudolf Juriga také v rozhovoru prozradil, jak obvykle vypadá jídelníček pro hráče národního týmu, ale i trenéry a všechny, co se o reprezentanty starají.

Před 25 lety se Uhrinova parta ve vyřazovací části uvolnila na Euro 1996 u povedené grilovačky. „To by bylo super na to navázat. A skončili bychom vítěznou svíčkovou,“ zasnil se mistr vařečky.

Zatímco Luděk Mádl s Jindřichem Šídlem zpovídali kuchaře národního týmu, Jiří Hošek vyrazil na opravdovou pražskou grilovačku s Angličanem, Skotem a Chorvatem.

Nad vepřovou panenkou a dalšími pochutinami z grilu se sešel s chemikem Michaelem Londesboroughem, expertem na komunikaci Tonym McLaughlinem a fotbalovým agentem Milanem Martinovičem.

Jak tahle parta vidí šance svých týmů na Euru? A byl podle ní lepší brankář Ivo Viktor, nebo Petr Čech? To zjistíte, když si pustíte další díl série Jedeme na Euro. Ve videu pod titulkem tohoto článku.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované