Hlavní obsah

SPD o nás lže v kampani, pro uprchlíky jsme nebyli, tvrdí KSČM a obrací se na policii

Foto: Jolana Humpálová

KSČM podá trestní oznámení na SPD.

Reklama

17. 5. 2019 11:26

SPD ve svých novinách tvrdí, že komunisté byli pro přijímání migrantů.

Článek

Hnutí SPD Tomio Okamury se podle komunistů dopustilo v kampani před volbami do Evropského parlamentu úmyslného trestného činu pomluvy, když ve třech milionech vydání svých novin uvedlo, že europoslanci KSČM podpořili přijímání migrantů do Česka.

Volební jednička KSČM Kateřina Konečná dnes proto podá trestní oznámení na policii v Praze 1. Předseda komunistů Vojtěch Filip novinářům řekl, že čin SPD by mohl odpovídat také maření přípravy a průběhu voleb. Trestní oznámení směřuje podle Konečné na hnutí SPD, jehož statutárním zástupcem je Tomio Okamura.

Ten za vyjádřením SPD stojí. Za trestním oznámením vidí nízké preference komunistů a jejich lídryně. „Vyhrožuje a dělá zoufalé kroky, které stejně vyjdou doztracena,“ napsal ČTK.

Na svém facebookovém profilu europoslankyně nedávno uvedla, že Okamura lže, když říká, že KSČM hlasovala v Evropském parlamentu „pro migranty z Afriky“. „Odmítejme věřit lžím SPD,“ uvedla Konečná na sociální síti s tím, že Okamura výrok použil mimo jiné v debatě na serveru tn.cz. Nyní jsou podle ní v distribuci tři miliony výtisků novin SPD s podobným nařčením. Načasování výtisku týden před volbami do EP podle Konečné přitom neumožňuje se lži účinně bránit.

„Europoslanci KSČM prokazatelně nikdy nehlasovali pro žádný dokument EU, který by pro Českou republiku znamenal povinnost přijímat migranty,“ zopakovala dnes Konečná. Komunisté byli podle ní vždy pro to, aby se problémy řešily v místě vzniku migrace, protože kvóty nejsou řešením a důležitá je návratová politika.

Okamura si naopak na sociálních sítích v průběhu kampaně stěžoval na to, že komunisté byli mezi protestujícími proti mítinku SPD, který se uskutečnil koncem dubna v Praze. Podobné akce se Okamura v sobotu zúčastní v Miláně na pozvání šéfa italské protiimigrační strany Liga a vicepremiéra Mattea Salviniho. Jde o poslední akci, které se zúčastní hnutí SPD v kampani do eurovoleb.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované