Hlavní obsah

Okamurova SPD zneužila fotku folklorního souboru. Teď se musí omlouvat

Foto: Vojtěch Veškrna, Seznam Zprávy

SPD Tomia Okamury.

Reklama

11. 8. 13:42

SPD použila v kampani fotku pěveckého spolku Újezdská Rozmarýna z Újezdu u Brna, který o tom nevěděl.

Článek

Předsedkyně spolku Michaela Kyselková dnes řekla, že zaslala předsedovi SPD Tomiu Okamurovi dopis s žádostí o stažení fotografie a o omluvu. Spolek nechce být spojován s politickou kampaní žádné strany, dodala.

Okamura a SPD vyvěsili fotku žen ze spolku v lidových oděvech s hráběmi a použili u toho slogan „Naše tradice“, zatímco na dalším obrázku jsou uprchlíci se sloganem „Multikulti“ s tím, že Okamura doprovodil obě fotografie komentářem: Moje volba je jasná. A jaká je ta Vaše?

Foto: Facebook SPD

SPD zneužila fotografii folklorního souboru.

Podle Kyselkové neměl nikdo ze spolku o použití fotografie tušení. „Lidé nám o tom začali psát, ale my jsme nic nevěděli a ani jsme nebyli dotazovaní. Jsme folklorní sdružení, snažíme se spojovat lidi a nechceme být zahrnutí do žádné politické kampaně ani jedné strany,“ uvedla Kyselková.

Napsala proto Okamurovi dopis, ve kterém požádala o stažení fotky z kampaně a o omluvu. Obratem dostala odpověď. „Prý zřídí nápravu a omlouvají se,“ dodala Kyselková. Koláž pak z facebooku zmizela.

Fotka vznikla při loňském kosení trávy a spolek ji zveřejnil na facebooku. Spolek funguje více než 30 let a má kolem 40 členů.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované