Hlavní obsah

Spekulanti vybírali zisk, srazili bitcoin pod 50 000 dolarů

Foto: Shutterstock, Wit Olszewski, Seznam Zprávy

Bitcoin za uplynulých 24 hodin zaznamenal nejhlubší jednodenní propad za měsíc (ilustrační fotografie).

Reklama

23. 2. 9:05

Po několikatýdenním růstu kryptoměna bitcoin oslabila. Dnes se propadla nejvíce za uplynulý měsíc. Její cena spadla pod 50 000 dolarů.

Článek

Bitcoin, nejznámější kryptoměna na světě, dnes oslabil o více než deset procent a propadl se pod cenu 50 000 dolarů (1,064 milionu Kč). Investoři se obávají jeho velkého kolísání a po maximu, kterého cena dosáhla o víkendu, si vybrali zisky.

Bitcoin za uplynulých 24 hodin zaznamenal nejhlubší jednodenní propad za měsíc, propadl se až na 48 575 dolarů. Od nedělního maxima tak odepsal více než 16 procent, od začátku roku je však stále v plusu okolo 75 procent.

Podle analytika Jamese Quinna z hongkongské společnosti Q9 Capital trh prakticky téměř jen roste od začátku roku. „Pozorovat vůbec nějaký výprodej je naprosto zdravé a normální,“ citovala ho agentura Reuters. Quinn nicméně dodal, že podle údajů kryptoměnové burzy Binance jsou objemy značné a ukazují, že pozice zřejmě vyprodávají drobní investoři.

Propad o více než deset procent dnes zaznamenala i druhá nejznámější kryptoměna ethereum. Ve srovnání s předchozím dnem oslabila také o více než deset procent na 1 613 dolarů. Oproti maximu z minulého týdne pak ztratila zhruba 20 procent.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučené